Jump to content

zemljišne knjige


ANTONIJAR

Preporučene objave

hvala na odgovoru.znate li možda koliko to vremenski traje kod drugo stupanjskog suda i kakva je procedura?jer žalba je neosnovana.polusestra i ja smo nasljedile stan ona 1/4 dijela,a ja 3/4 dijela poslje smrti brata.prodale smo ga i kada je došlo rješenje za uknjižbu na kupca ona se žalila na to rješenje,a razlog žalbe je razmjeri u ostavini po njenom je ona malo nasljedila.rješenje o nasljeđivanju je pravomočno već 9 mjeseci.iz toga mislim da je žalba neosnovana

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 1 mjesec kasnije...
  • 2 tjedna kasnije...
dobar dan,molila bi ako netko zna šta znači u zemljišnim knjigam kada piše u oznaci spisa "ostalo-žalba u žalbenom kancelu"?dali je to riješeno od strane suca ili šta?hvala

 

Pretpostavljam da mislite na aktivnu plombu. To znači da je žalba zemljišnoknjižnom odjelu tek predana, odnosno da je postupak rješavanja žalbe u tijeku. Po donošenju rješenja od strane suda, odnosno okončanju žalbenog postupka, automatski se briše aktivna plomba.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pretpostavljam da mislite na aktivnu plombu. To znači da je žalba zemljišnoknjižnom odjelu tek predana, odnosno da je postupak rješavanja žalbe u tijeku. Po donošenju rješenja od strane suda, odnosno okončanju žalbenog postupka, automatski se briše aktivna plomba.

 

Hvala nikol.84 na odgovoru.Riječ je o aktivnoj plombi.Samo šta sada piše SPIS U KALENDARU,rok 3,3.10.2012

način rješenja:u radu

pa me zanima taj rok 3 šta to znači?

koliki je taj rok,jel to može sada ići u nedogled ili?

jer koliko znam žalba je rješena na drugostupanjskom sudu,pa ne znam di je sada zapelo.

pa ako slučajno znate značenje molila bi vas da mi pojasnite.Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala nikol.84 na odgovoru.Riječ je o aktivnoj plombi.Samo šta sada piše SPIS U KALENDARU,rok 3,3.10.2012

način rješenja:u radu

pa me zanima taj rok 3 šta to znači?

koliki je taj rok,jel to može sada ići u nedogled ili?

jer koliko znam žalba je rješena na drugostupanjskom sudu,pa ne znam di je sada zapelo.

pa ako slučajno znate značenje molila bi vas da mi pojasnite.Hvala

 

Rokovi se u poslovnom kalendaru obično pišu kada sud nakon isteka određenog roka mora donijeti neku odluku.

Moguće je da je "zapelo" ukoliko je sud uputio neku naredbu drugom državnom tijelu da mu mora na vrijeme dostaviti neki akt po službenoj dužnosti ili učiniti neku drugu radnju.

Inače o žalbi protiv rješenja, drugostupanjski sud MORA ODLUČITI u roku od 30 dana od dana kada mu stigne spis od prvostupanjskog suda sa žalbom, ali poznavajući naše sporo i prenatrpano pravosuđe moguće je da je predmet još uvijek u radu, a tako i piše u plombi "način rješenja: u radu".

Dakle, prema svemu navedenom, vaša žalba još uvijek NIJE RIJEŠENA na drugostupanjskom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Rokovi se u poslovnom kalendaru obično pišu kada sud nakon isteka određenog roka mora donijeti neku odluku.

Moguće je da je "zapelo" ukoliko je sud uputio neku naredbu drugom državnom tijelu da mu mora na vrijeme dostaviti neki akt po službenoj dužnosti ili učiniti neku drugu radnju.

Inače o žalbi protiv rješenja, drugostupanjski sud MORA ODLUČITI u roku od 30 dana od dana kada mu stigne spis od prvostupanjskog suda sa žalbom, ali poznavajući naše sporo i prenatrpano pravosuđe moguće je da je predmet još uvijek u radu, a tako i piše u plombi "način rješenja: u radu".

Dakle, prema svemu navedenom, vaša žalba još uvijek NIJE RIJEŠENA na drugostupanjskom sudu.

 

Hvala vam još jednom na odgovoru.Mene sve ovo još više zbunjuje,jer prije od prilike mjesec dana sam dobila odgovor da ubrzo očekujem rješenje.To sve nebi bilo toliko hitno osobno meni,da ne čekam isplatu ostatka novca od stana.Znači uplačena mi je kapara samo a ostalo kada se kupac upiše u zemljišne knjige.kupcu je predan stan 3.12.2011.sa potpisivanjem ugovora.Znam da sam sama sebi kriva kaj sam potpisivala takav ugovor,ali u onome trenu je bilo ili sudska prodaja ili takav ugovor.spis je bio i kod suca na parafu,prije ovoga spis u kalendaru.Nadam se da če se sve ubrzo riješiti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 godina kasnije...

Dobar dan,

lijepo bih molio objašnjenje sljedećega:

Primljeno: 28.07.2003 17:55
Oznaka spisa:  
Sadržaj prijedloga: UKNJIŽBA VLASNIŠTVA ISPRAVNI POSTUPAK U ZKUL xxxx
Bilješka o kretanju spisa: ISKAZIVANJE PRAVOMOĆNOSTI
Način rješenja: Udovoljeno
Datum rješenja: 23.01.2018.
Datum provedbe: 24.01.2018.
Datum otpreme: 25.01.2018.

Gdje je moglo zapeti iskazivanje pravomoćnosti i što bih trebao učitniti da se provede upis? Pretpostavljam da "udovoljeno" znači da je zahtjev (ispravni postupak) odobren ili su još uvijek moguća neka iznenađenja?

Unaprijed zahvaljujem!

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahtjev bi trebao biti odobren, iskazivanje pravomoćnosti znači da bi spis trebao biti u referadi uređujućeg suca da on iskaže pravomoćnost, no teško je zamislivo da je tako već godinu dana. Savjetujem kontaktirati uređujućeg suca i požuriti iskazivanje pravomoćnosti i provedbu rješenja, pisano na broj spisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 godina kasnije...

To znači da je  prema čl. 200 ZZK udovoljeno  da se provede ispravni postupak . Uređujući sudac  nakon objave  da je odobreno provođenje ispravnog postupka , poziva  upisane stranke  -suvlasnike da se očituju o prijedlogu za provođenje ispravnog postupka, .Suvlasnici se mogu složitit i ne reagirati na prijedlog ili mogu u roku od 30 dana uložiti prigovor na prijedlog.Ako ne ulože prigovor sud će odrediti ročište za raspravljanje o prijedlogu  , izaći će na  teren i donijeti rješenje kojim se prijedlog prikvaća, i tada se predložene promjene u ZK provedu , ako se suvlasnici ne slože tj. ulože prigovor tada  će sud donijeti rješenje kojim se odbija prijedlog za ispravak i stranku uputiti u parnicu, koja se pokreće tužbom za ispravak.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Postovanje,

kupio sam nekretninu od prodavatelja ciji ZK ulozak pokazuje slijedece:

Primljeno: 17.08.2021 14:13
Oznaka spisa: ZXXXXXXX
Sadržaj prijedloga: Uknjižba prava vlasništva
Bilješka o kretanju spisa: ISKAZIVANJE PRAVOMOĆNOSTI
Način rješenja: Udovoljeno
Datum rješenja: 03.09.2021.
Datum provedbe: 03.09.2021.
Datum otpreme: 08.09.2021.

Dali ce ovo iskazivanje pravomocnosti na njegovom predmetu zaustaviti ili usporiti moj upis?

Lijepi pozdrav.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija