Jump to content

Pravo nasljeđivanja


dada1968

Preporučene objave

Prije nešto više od mjesec dana umro mi je otac koji se nakon smrti moje majke ponovo oženio i ima sina.Za nekoliko dana imamo ostavinsku raspravu pa me zanima dali njegova žena ima pravo na polovicu stana(koji je još u otkupu-od1994) s obzirom da ga je on dobio od svoje firme prije njihove ženidbe te ako ona ima pravo na polovicu,koji dio nasljeđujemo brat i ja?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da,napisite kad je otac poceo s otkupom,a u objavi vidljivo da je isti stan dobio od firme prije ulaska u brak,ali ne i kad je poceo otplatu.

S otkupom je započeo 1994 kad je već bio s njom u braku,ali zar tih šezdeset tisuća kuna otkupa daje pravo da nasljedi dvije trećine stana od 65 kvadrata koji je moj otac i namjestio svojim novcem prije nego što su se njih dvoje oženili,a od trideset godina njihova braka,ona je dvadeset nezaposlena.Žalosno što je zakon na strani takvih parazita.Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

večinski vlasnik i nasljednici i dalje nastavljaju ispunjavati odredbe kupoprodajnog ugovora.

svako u svom dijelu.

ako bračni partner nastavi plaćati ili plati preostali iznos (po ugovoru za otkup stana )

ima pravo tražiti taj dio otplaćene imovine za sebe.

zbog prekida plaćanja po ugovoru za otkup stana bivši vlasnik može raskinuti ugovor

dosadašnje uplate smatrati najamninom.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija