Jump to content

Legalizacija zemljišta u građevinsko ?


Draganec

Preporučene objave

Poštovani!

 

Vrlo jednostavno pitanje na koje ja ne znam odgovor!

 

Čestica se vodi gruntovno u mom selu " dvorište sa kućom ". Kuća i gospodarski objekti su bili unazad 50-80 god..... a možda i više.

Pokojna baka se sječa da je bila nekada na toj čestici kuća i objekti.

Katastarski se vodi " oranica i nema ucrtanih objekata "

Navedena čestica je uz regionalnu cestu i u građevnoj je zoni.

 

Pitanje:

Kako legalizirati, odnosno izvršiti prenamjenu ili neke druge radnje poduzeti da se navedena čestica vodi stvarno kao građevno zemljište.

Što se tiče vlasništva 1/1. i nasljeđena je nekretnina pravomočnim Rješenjem u vlasništvu 1/1.

Koliko dođe prenamjena... i tako.... molim odgovor oko postupka realizacije gore navedenog.

 

Zahvaljujem unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je prema prostornom planu toga područja katastarska čestica u građevinskom području (a kažete da jest) onda ne vidim što vi zapravo želite napraviti? Je li stvar u tome da kuća nema dozvolu pa je sada želite ishodovati?

U svakom slučaju ovo "oranica..." je oznaka katastarske kulture i nema veze s prostornim planom. To se promijeni u katastru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako je prema prostornom planu toga područja katastarska čestica u građevinskom području (a kažete da jest) onda ne vidim što vi zapravo želite napraviti? Je li stvar u tome da kuća nema dozvolu pa je sada želite ishodovati?

U svakom slučaju ovo "oranica..." je oznaka katastarske kulture i nema veze s prostornim planom. To se promijeni u katastru.

 

Poštovani! Čestica je u građevnoj zoni, ali ponovo naglašavam da je kuća bila nekada na toj čestici, srušena je odavna i nema je.

U gruntovnici se vodi čestica " dvorište sa kućom... itd" a u katastru oranica.

Cilj je navedenu česticu prodati obzirom da je stečena legalno Zakonom o nasljeđivanju, ali ista se ne vodi kao gradilište.

Ne znam da li sam bio jasan ili ne znam obrazložiti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija