Jump to content

Ugovor o nabavi robe vs. javna nabava


Nikster

Preporučene objave

Subjekt (naručitelj) je sklopio ugovor s firmom koja isporučuje određenu vrstu namirnica (dobavljač).

 

Ugovor je sklopljen krajem 2011.g. za 2012.g.

 

U prvom članku Ugovora navodi se da se ugovor sklapa ''za opskrbu naručitelja robom u procjenjenoj vrijednosti nabave do 70.000 kuna prema članku 129. Zakona o javnoj nabavi (NN 110/2007, 125/2008).''

 

Članak 129.

(1) Prilikom sklapanja ugovora o javnoj nabavi male vrijednosti naručitelji koriste otvoreni postupak javne nabave, ograničeni postupak javne nabave, pregovarački postupak javne nabave, okvirni sporazum i elektroničku dražbu u skladu s postupcima i uvjetima određenima ovim Zakonom.

(2) Za procijenjenu vrijednost nabave do 70.000,00 kuna bez poreza na dodanu vrijednost naručitelj može provoditi postupke javne nabave propisane ovim Zakonom.

 

Ugovor je izradila xy osoba i ne znam zašto se pozivala na ovaj članak. No to je možda manje bitno.

 

Mene zanima moramo li mi kao ugovorna strana (naručitelj) potrošiti kod ''dobavljača'' tih 70.000 kuna?

Moje stajalište je da ne moramo jer piše ''do 70.000 kuna''.

No, ne možemo potrošiti više od 70.000 jer tada podliježemo obvezi provođenja javne nabave...

 

Postoji li negdje ''dobra'' špranca ugovora o nabavi robe (do 70.000 kuna) i ugovora koji se sklapa na temelju provedenog postupka javne nabave?

 

Hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija