Jump to content

Ovrha od vip_a, molim hitan odgovor


maja55

Preporučene objave

Evo ovako - 2008 mi je na plaću sjela ovrha vip_a od oko 1800 kn. Danas mi je stiglo opet rješenje o ovrsi na tih 1800 kn u kojem piše da je onim iznosom podmirena kamata i troškovi ovrhe. Što da radim, ne kužim se baš u te njihove računice pa bih najradije nekom ako ima vremena sve to fotkala i poslala :)

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

piši žalbu na rješenje o ovrsi (po uputi o pravnom lijeku 8 dana) i pošalji javnom bilježniku koji je poslao rješenje.

u cijelosti osporavaj tražbinu (ako je dug plaćen )i priloži kopiju uplate.

obvezno se pozovi na zastaru potraživanja duga .

zastara za kamate i trošak ovrhe je tri godine (od dospjelošti obveze)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako u prijedlogu za pvu ovrhu nisu tražene kamate nemogu se tražiti kamate sad kad je dug plaćen.

izjaviti žalbu sudu u zakonskom roku o uputi o pravnom lijeku.

osporavati potraživanje u ijelosti

navesti da je dug plaćen (priložiti uplatnicu i rješenje za ovrhu,u kopiji)

ozvat se na zastaru potraživanja za dug i kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo da pobliže objasnim svoju situaciju: Ovrha je za račune iz 2000. g i to za 4 mjeseca račun iznosi 1210,25 kn. 2008. mi je na radno mjesto stigao prijedlog za izdavanje rješenja o ovrsi iz 2001. godine radi 1829,25 kn u kojem se navodi računanje kamata ali nigdje ne piše koliko se kamata mora platiti. Moja tajnica je sve to uredno platila na račun ovrhovoditelja tih 1829,25 kako i stoji u prijedlogu. Sada mi je stigao novi prijedlog za izdavanje rješenja o ovrsi jer oni navode da je tim iznosom od 1829,25 kn plačena kamata, troškovi postupka i dio zakonske zatezne kamate, te da i dalje dugujem onih 1210,25 s početka priče. Opet spominju kamate u postotcima ali ne koliko moram kamata platiti i nalažu Fini da mi skine s računa iznos ali ne piše koliki će to točno iznos biti. Plaća mi je 5500 kn, ali mi 3700 odlazi na kredit. Vrijedi li pisati prigovor ili ne i hoće li mi skinuti svaki mjesec trećinu ili sve odjednom?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

procijeni sama ili potraži savjet od odvjetnika u mjestu ili firmi.

 

platila si glavnicu .

nastupila je zastara za potraživanje kamata .

ali na zastaru se moraš pozvati .sud na zastaru nepazi po službenoj dužnosti (znači žalba je potrebna)

u biti trebaš vidjeti šo je navedeno na uplatnicama u svezi rješenja za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Stvar je u tome što meni niti s jednim prijedlogom nisu dolazile uplatnice. Da je prvi put bio naveden iznos kamata platila bih sve to i gotovo. Ovako(kad ne znam koliko moram ukupno platiti) može ići u nedogled :( Ja sam mislila , s plaćanjem one ovrhe da je sve gotovo, pa me sad šokiralo ovo novo rješenje

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Mislim da ovo nije točno da je nastupila zastara za potraživanje kamata.

 

Kad je predmet u ovrsi, redoslijed zatvaranja predmeta je; kmt na trošak, trošak, kmt na glavnicu i tek onda glavnica. Tako da sigurno nisi uplatila tj. podmirila glavnicu s uplatom.

Kamata se računa od datuma donošenja rješenja o ovrsi do potpunog podmirenja duga, a ne piše se na ovršni prijedlog, jer u trenutku pisanja ovrhe, nempže se znati kada će ovršenik podmiriti dugovanje.

procijeni sama ili potraži savjet od odvjetnika u mjestu ili firmi.

 

platila si glavnicu .

nastupila je zastara za potraživanje kamata .

ali na zastaru se moraš pozvati .sud na zastaru nepazi po službenoj dužnosti (znači žalba je potrebna)

u biti trebaš vidjeti šo je navedeno na uplatnicama u svezi rješenja za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Tvoja tajnica je trebala po kamatnom računu obračunati kamate i uplatiti iznos troškova, kamata i glavnice zajedno, jer ovrha inače neće biti podmirena.

Treba čitati prijedlog za ovrhu!!

 

Ako je ovrha već u Fini- odi i otvori zaštičeni račun gdje bi ti sjedalo 2/3 primanja , a 1/3 će se ustezati do potpunog podmirenja dugovanja

 

Evo da pobliže objasnim svoju situaciju: Ovrha je za račune iz 2000. g i to za 4 mjeseca račun iznosi 1210,25 kn. 2008. mi je na radno mjesto stigao prijedlog za izdavanje rješenja o ovrsi iz 2001. godine radi 1829,25 kn u kojem se navodi računanje kamata ali nigdje ne piše koliko se kamata mora platiti. Moja tajnica je sve to uredno platila na račun ovrhovoditelja tih 1829,25 kako i stoji u prijedlogu. Sada mi je stigao novi prijedlog za izdavanje rješenja o ovrsi jer oni navode da je tim iznosom od 1829,25 kn plačena kamata, troškovi postupka i dio zakonske zatezne kamate, te da i dalje dugujem onih 1210,25 s početka priče. Opet spominju kamate u postotcima ali ne koliko moram kamata platiti i nalažu Fini da mi skine s računa iznos ali ne piše koliki će to točno iznos biti. Plaća mi je 5500 kn, ali mi 3700 odlazi na kredit. Vrijedi li pisati prigovor ili ne i hoće li mi skinuti svaki mjesec trećinu ili sve odjednom?
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija