Jump to content

dioba kuće


tonidado1

Preporučene objave

Poštovani,neznam da li je bila tema, ali htio bih znati odgovor na pitanje što me muči.

živim u kući sa roditeljima ,imam i sestru koja živi u drugom gradu te smo se posvadili,

ona traži pola kuće mada otac još nije napisao oporuku,u kući imamo nekoliko apartmana koje iznajmljujemo , otac i ja smo radili kuću s našim novcima (kredit)

.nadam se da sam dao dovoljno podataka te molim odgovor što kaže zakon u vezi ovog problema?hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,ako je vas otac zemljisno knjizni vlasnik konkretnih nekretnina,moze da raspolaze svojom imovinom kako zeli,neovisno o zeljama drugih.Nije duzan ni oporuku sastavljati,niti poklanjati nekretnine,jednostavno moze reci "nece niko nista dobiti dok sam ziv",ako mozete da shvatite sta vam pokusavam reci.Po navodima da ste sa ocem zajedno ulagali u nekretnine,savjetujem vas da prikupljate dokaze kojim ce te moci takve cinjenice u buducnosti dokazati,ovo negovorim uzalud,trebace vam.Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija