Jump to content

Kazna za prekoračenje dopuštene brzine i žalba na istu


tinkaca

Preporučene objave

Pozdrav!

Sinoć navečer sam dobila kaznu za prekoračenje dozvoljene brzine. Vozila sam 70 km/sat iako je dozvoljeno do 50km/sat. Određena mi je kazna od 1000 kuna,koju moram platiti kroz 8 dana. Studentica sam i nemam nikakva stalna primanja. Od honorarnih poslova koje povremeno radim mogu zaraditi 1000 kn, ali ne u 8 dana,koliko imam sad. Uložila bih žalbu,te ako ne već da mi se poništi kazna(što bi bilo poželjno),barem da ju platim obročno. Dali je to uopće moguće ,i ako je,dali postoji neki obrazac žalbe po kojem je pišem ili ju moram samostalno ''složiti'' ? Pošto živim sa roditeljima,zanima me i dali ta novčana obaveza ikako utječe na njih i ,nedajbože, pada na njih u slučaju da sam ja u nemogućnosti plaćanja iste? unaprijed,puno hvala na odgovoru!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Za tu kaznu sud vas može kazniti sudskom opomenom, što znači da se novčana kazna ne mora platiti.

 

Može se odobriti i obročno plaćanje, ali tek po pravomoćnosti presude.

 

Inače, pošto ste student i ne mogu vam se ovrhom oduzeti nikakva novčana sredstva, možete sve sami plaćati u više rata u narednih nekoliko mjeseci, bez ikakvog prigovora sudu.

 

Roditelji ne odgovaraju zbog prekršaja punoljetnog djeteta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija