Jump to content

Komplikacije u trudnoći, godišnji, kolektivni


sara4

Preporučene objave

Pozdrav,

da li imam pravo koristiti godišnji za 2013. prije odlaska na bolovanje vezano uz komplikacije u trudnoći? Npr. dočekam na poslu 1. mjesec 2013., iskoristim GO i na komplikacije odem nakon GO?

 

I može tumačenje sljedeće stavke našeg Kolektivnog:

Za vrijeme bolovanja radnika do 42 dana koja se od prvog dana isplaćuju na teret HZZO-a radniku pripada naknada plaće na teret HZZO-a i razlika na teret poslodavca do visine od 80% osnovice plaće.

 

Komplikacije su odmah na teret HZZO-a, je'l tako? Da li ovaj članak onda znači da bi mi 42 dana HZZO isplaćivao onih nešto više od 4200, a poslodavac razliku do 80% moje redovne plaće (koja je veća od 4200)? A nakon 42 dana ostaje mi samo 4200 kuna od HZZO-a?

 

Hvala puno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala na odgovoru, ali ne mogu reći da sam ga u potpunosti shvatila, no možda sam ja pomiješala neke termine.

 

Poanta mog pitanja je da li žena koja će definitivno prije ili kasnije u 2013. otići na neki oblik bolovanja zbog trudnoće ima pravo iskoristiti cijeli godišnji odmor za 2013. prije odlaska na bolovanje, bilo da je to čuvanje trudnoće ili porodiljni dopust?

 

Mogu vas zamoliti i za tumačenje članka iz Kolektivnog ugovora?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija