Jump to content

tužba-fizicki napad


future_m

Preporučene objave

Naime vozac osobnog automobila mi je oduzeo prednost na raskrižju na što sam ga upozorio zvucnim signalom. Na to je stao izašao iz automobila, otvorio vrata mog automobila, teško me izpsovao, te me udario po licu. Prijavio sam napad policiji, imam svjedoka(suvozac) te imam medicinsku dokumentaciju za lakše tjelesne ozljede i stres. I naime zbog ovakvog bezobraznog ponasanja želim tužit napadaca po osnovu krivice i zanima me koliko ce me stajat troskovi, koju naknadu stete mogu trazit odnosno do kojeg iznosa, te dal ga uz dobrog odvjetnika mogu poslat u zatvor? hvala..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,naravno da imate pravo podnijeti tuzbu za naknadu stete,gradjanskim parnicama se niko neosudjuje,jer u takvim postupcima u biti sud nesudi,vec usvaja ili neusvaja tuzbeni zahtjev.Takav tuzbeni zahtjev nece biti usvojen ukoliko neizvjestacite nastalu stetu po vjestaku odgovarajuce struke,sto znaci da nemozete napamet baratat novcanim ciframa bez kako sam vec naveo,izvrsenog vjestacenja nematerijalne stete.

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,naravno da imate pravo podnijeti tuzbu za naknadu stete,gradjanskim parnicama se niko neosudjuje,jer u takvim postupcima u biti sud nesudi,vec usvaja ili neusvaja tuzbeni zahtjev.Takav tuzbeni zahtjev nece biti usvojen ukoliko neizvjestacite nastalu stetu po vjestaku odgovarajuce struke,sto znaci da nemozete napamet baratat novcanim ciframa bez kako sam vec naveo,izvrsenog vjestacenja nematerijalne stete.

Pozdrav

 

Razumijem.. Ali me zanima konkretno naknada za psihicke boli i sve vezano uz to posto je bio napad, to mi onda fakticki psihijatar mora kao vjestak svjedocit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

i zanima me koliko ce me stajat troskovi, koju naknadu stete mogu trazit odnosno do kojeg iznosa, te dal ga uz dobrog odvjetnika mogu poslat u zatvor? hvala..

Troškovi odvjetnika i sudskih pristojbi ovise o tome koji novčani iznos potražujete. Dakle, što je veći iznos koji potražujete, veći je iznos troškova.

Visinu štete koju mislite potraživati, morate dogovoriti s odvjetnikom jer o tome ovisi nekoliko čimbenika.

S obzirom da se radi o lakšim tjelesnim ozljedama, kazneni progon morali biste pokrenuti privatnom tužbom u roku od 3 mjeseca od napada. Međutim, sumnjam da bi sudac donio takvu vrstu kazne.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija