Jump to content

Prekrsaj za nepropisno parkiranje - Grad Zagreb, molim pomoć


kalimero_os

Preporučene objave

danas mi je dostavljena obavjest o počinjenom prekršaju, navedeno je kako je isti utvrdio prometni redar očevidom ili propisanim teh ( grad Zagreb). uredajem te da sam počinio prekrsaj iz cl.12.s.4 po ZOSPNC NN 67/08 i 74/11..

istina je da sam zaustavio vozilo, sto je vidljivo na slici koju su poslali... no krecuci se kroz grad Zagreb pri skretanju u doticnu ulicu osobno vozilo je počelo zatrzavati i ugasilo se ( problem s plinom) ... nakon nekoliko pokušaja paljenja vozila, podignute haube te pokusaja da shvatim sta se desava akumulator se ispraznio te sam vozilo ostavio na cesti sa upaljena 4 zmigavca, pomoc sam potrazio u ugostiteljskom objektu nedaleko mjesta dogadaja ,no uz vozilo su bile 3 odrasle osobe, znaci netko je bio uz vozilo, dvje osobe ponudile su pomoć punjenja akumulatora, nakon par neuspjesnih pokusaja ipak uspjevam pokrenuti vozilo i nastavljam put kuci, prema Osijeku!

zanima me dali je prometni redar bio duzan doci do vozila ( posto je bilo ljudi oko njega i u njemu) utvrditi sta se desava te upozoriti na pocinjeni prekrsaj, mozda naplatiti kaznu na licu mjesta?

takoder me zanima dali je moguce osporavanje pocinjenog prekrsaja s obzirom na okolnosti koje su predhodile počinjenju istog?

zahvaljujem na brzom odgovoru

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Obavijest o počinjenom prekršaju se može samo platiti, ako to ne napravite slijedi prekršajni nalog nakon kojeg može započeti prekršajni postupak.

 

U tom postupku možete doći do suda, tu možete iznijeti taj problem s plinom, sud će vas onda kazniti s 300 umjesto s 500 kuna jer niste ostavili trokut ispred pokvarenog vozila, ali samo ako sud tu priču popase.

 

Izglednija mi je solucija da će sudac samo šutiti i klimnuti glavom, što znači da je skužio da ste upalili sva 4 i otišli piti u kafanu, a nakon toga slijedi kazna od 500 kuna uvećana za troškove postupka na što više nećete imati pravo žalbe.

 

Da se to meni dogodilo prije bi platio tih 500 kuna sa obavjesti koju imate kod sebe nego se glavio sa svima njima par idućih godina, odlazio bi kavane koje imaju vlastita parkirališta ili u tu kavanu - pješice.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da se to meni dogodilo prije bi platio tih 500 kuna sa obavjesti koju imate kod sebe nego se glavio sa svima njima par idućih godina, odlazio bi kavane koje imaju vlastita parkirališta ili u tu kavanu - pješice.

 

Zahvaljujem se na odgovoru, no nisam isao u kavanu, tog dana sam se vracao kuci u Osijek sa svoje promocije na fakultetu i kavanu sam obisao kod fakulteta a ne Bogu iza leda u toj ulici, mislim da je Vasa opaska krajnje neprimjerena, no vjerovatno si kao moderator mozete priustiti takav luksuz, zatrazio sam pomoc, a ne "posprdavanje" jer oko vozila i u vozilu je bilo ljudi ( moja rodbina koja je isla ne promociju) sto doticni gospodin je uocio ali nije htjeo slikati, tako sam mogao i propustiti pjesaka ili imati udes a da slika samo zadnji dio vozila a ne situaciju... zanima me samo dali je slikao i ostala tri vozila koja su se tamo nalazila ili je to "propustio" jer su ZG registarske oznake a moje OS

jos jednom se zahvaljujem na odgovoru

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobili ste odgovor koji ste tražili, to što je spomenuta mogućnost da vam se neće povjerovati i što ste to shvatili na način kako ste shvatili - vaš problem.

 

Sudovi ne ulaze u detalje postupanja ovlaštenih tužitelja i okrivljenike upućuju na nadzorna tijela u tim ustanovama, dakle morate se za to obratiti tijelu čiji je službenik obavio navedenu radnju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija