Jump to content

alkotestiranje i oduzimanje vozačke dozvole na parkirnom mjestu


bunnym

Preporučene objave

zdravo! imam jedno pitanje.. ušla sam u svoj auto na parkirnom mjestu sjela na vozačevo mjesto, upalila motor i preobuvala štikle :) u tom trenu dolazi mi policajac na prozor traži isprave i alkotestiranje. napuhala sam 0.98 promila i oduzeta mi je vozačka dozvola. alkotestirana sam odmah bez čekanja najmanje 15 minuta. dali je to propisno da me tako kazne?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zdravo! imam jedno pitanje.. ušla sam u svoj auto na parkirnom mjestu sjela na vozačevo mjesto, upalila motor i preobuvala štikle :) u tom trenu dolazi mi policajac na prozor traži isprave i alkotestiranje. napuhala sam 0.98 promila i oduzeta mi je vozačka dozvola. alkotestirana sam odmah bez čekanja najmanje 15 minuta. dali je to propisno da me tako kazne?

 

Trebalo je proči najmanje 15 minuta prije alkotestiranja ukoliko ste izjavili da ste neposredno prije konzumirali alkohol,također pišite prigovor jer za tu koncetraciju alkohola nije predviđena mjera zabrane upravljanja vozilom več novčana kazna,a teško je i dokazati da ste uistinu namjeravali upravljati vozilom ukoliko je bilo u stanju mirovanja bez obzira na upaljen motor ukoliko se radilo o mjestu za parkiranje...

 

P.S.Drugi put kad mjenjate štikle sa upaljenim motorom sjednite na mjesto suvozača...pozzzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Polako.

 

Namjera nije kažnjiva.

 

Nikada.

 

Kažnjiv je pokušaj i to samo ako je to zakonom propisano.

 

Ovdje nije.

 

Treba pokrenuti vozilo s mjesta na javnoj cesti.

 

Mogli ste mrtvi pijani poći leći u auto i upaliti ga da se zagrije.

 

Ništa loše.

 

Upustva alkometra određuju vrijeme koje mora proteći od ispijanja zadnjeg pića do alkotestiranja, kao i vanjsku temperaturu i slično.

 

Treba dobro proučiti zapisnik o ispitivanju alkoholiziranosti i pratiti ispitivanje policijskog službenika na prekršajnom sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija