Jump to content

prekrsajni nalog zbog alkohola


paper-world

Preporučene objave

Prvo svima pozdrav, prvi put sam na vas forum.

 

Dana 27.08.2012 zaustavili su me u prometu sa 1,42 alkohola, vozio sam se blizu kuce, uredno smo isli 50/h, itd. Na meni se alkohol nije primjetio s obzirom na tezinu al to nije bitno. Imam 35 g i nisam bio kaznjavan od svoje 18 godine.

 

predao sam prigovor kojeg sada citiram

 

 

P R I G O V O R

 

PROTIV OBVEZNOG PREKRŠAJNOG NALOGA

 

 

 

Dana 27.08.2012. izdan mi je prekršajni nalog, pod gornjim poslovnim brojem.

 

Podnosim prigovor protiv prekršajnog naloga zbog:

 

- izrečene odnosno primijenjene prekršajnopravne sankcije.

 

Predlažem da u ovom slučaju sud izreče manju kaznu primjenom propisa o ublažavanju kazne te da mi se ne oduzme vozačka dozvola s obzirom na moje financijsko i trenutno teško obiteljsko stanje. Naime, osim činjenice da mi je vozačka dozvola neophodna za obavljanje svakodnevnog posla koji je ujedno i jedini prihod u obitelji, napominjem da mi je isto tako vrlo bitna i privatno. Kako je moja baka oboljela od malignog tumora, član sam obitelji koji je više puta mjesečno vodi na terapije te na pretrage. Naime, s obzirom na postojanje posebno izraženih - u vidu moje prekršajne neosuđivanosti i olakotnih okolnosti svrha kažnjavanja može se postići i blažom kaznom od propisane.

 

Danas sam dobio poziv za sud za 07.02.

 

Moje je pitanje, s obzirom da sam i drugdje citao da zbog posbnih okolnosti moguce je i ne oduzimanje dozvole s vecom novcanom kaznom.

 

Ja sam obrtnik 12 godina, supruga je nezaposlena, odnosno pomaze u mom obrtu. imam jednog zaposlenog i sad dolazi jos jedan djelatnik. Obrt ovisi iskljucivo o mojoj dozvoli s obzirom na vrstu posla gdje sam stalno na terenu radi dogovora. Dodatno zivimo ja i supruga u kuci s bolesnom bakom i djedom. Baka je imala tesku bolest i invalid je, i jednom tjedno je potrebno voziti ju na ljecenje cca 50 km udaljenm mjestu, a djed ima vec 80 godina pa i nije sigurno da ce moci uvijek voziti on.

 

Dal imam mogucnost izvuci se s vecom novcanom kaznom ili slicno?

 

unaprije zahvaljujem na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Prigovorili ste samo zbog visine kazne, sud ima zabranu povećavanja kazne.

 

Odnosno mogu je povećati ako na saslušanju budete iskazali da niste krivi.

 

Na sud sa sobom ponesite dokaze kojim potvrđujete svoje navode iz prigovora, naročito o svom obrtu i uzdržavanim članovima obitelji.

 

Ukoliko vam sud povjeruje, u najboljem slučaju možete očekivati zaštitnu mjeru zabrane upravljanja od cca 4 mjeseca koja se neće primijeniti ako u godini dana ne počinite isto ili istovrsno djelo, tj. uvjetnu kaznu zabrane upravljanja + novčanu kaznu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Odvjetnik jest poželjan, njegova prisutnost ne znači da sada imate novaca i on neće utjecati na odluku suda, ali suci su ljudi koji dobro znaju koliko skupo odvjetnici naplaćuju svoje dolaske i bit će im smješno da vas skupi odvjetnik brani samo zbog lošeg visine novčane kazne zbog lošeg imovinskog stanja.

 

Za 1,42 g/kg sigurno slijedi zaštitna mjera zabrane upravljanja, s odvjetnikom ili bez njega.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

 

Dečko je dobio prošli četvrtak dobio prekršajni nalog zbog vožnje pod utjecajem alkohola-1,41(1.51) i prolazka kroz crveno. Izrečena mu je kazna od 3000 kn za alkohol, 2000 kn za crveno i 9 mjeseci bez vozačke. Zanima nas ako napišemo prigovor jeli postoji mogućnost da odobre plaćanje kazne na rate i smanje vrijeme bez vozačke.

 

Unaprijed hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav svima,

 

Dečko je dobio prošli četvrtak dobio prekršajni nalog zbog vožnje pod utjecajem alkohola-1,41(1.51) i prolazka kroz crveno. Izrečena mu je kazna od 3000 kn za alkohol, 2000 kn za crveno i 9 mjeseci bez vozačke. Zanima nas ako napišemo prigovor jeli postoji mogućnost da odobre plaćanje kazne na rate i smanje vrijeme bez vozačke.

 

Unaprijed hvala na odgovoru

 

Iako znam da ste se privatnom porukom čuli s odvjetnikom ili nekim od odvjetničkih vježbenika u odvjetničkom uredu, ja ću napisati odgovor radi javnosti.

 

Sud može umanjiti kaznu iz prekršajnih naloga ukoliko okrivljenik ne poriče prekršaj, ali ukoliko se poriče prekršajna radnja sud može povećati iznose kazni jer su zakonom određeni u rasponu.

 

Ukoliko se prigovara samo na visinu kazne sud ima zabranu povećanja kazne.

 

Odvjetnici vole igrati na obje karte i time neodgovorno uprskaju stvar, tj. ostave svog klijenta na cjedilu s kojim obično i ne potpišu punomoć o zastupanju.

 

Da li će sud umanjiti visinu kazne po prigovoru ovisi o prekršajnoj kažnjavanosti okrivljenika, kajanju i kvaliteti priloga kojima dokazuje nužnost smanjenja kazne.

 

http://www.legalis.hr/forum/entry.php/11-Prigovor-na-prekr%C5%A1ajni-nalog

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija