Jump to content

Nebriga o vlasništvu


bare5

Preporučene objave

Imam slijed pradjed,prabaka,djed,mama ja i sestre. Na jednom zk ulošku upisan je i dalje pradjed sadašnjih naslijednika čija zemlja je prešla u vlasništvo mog djeda,ali nebrigom mojih roditelja ne i na nas,jer je nisu upisali u ZK.

Da li se na taj uložak mi možemo knjižiti bez tužbe?

Znam da ću morati tužiti sadašnje nasljednike koji su se ispravnim postupcima knjižili i prebacili čestice u novi zk.ul.

(Ispričavam se greškom sam izbrisao prvi post)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru,ali još imam nejasnoće vezane uz uknjižbu.

Greškom izbrisan post:

Uvidom u dosudnicu nakon smrti mog pradjeda iz 1958 g. utvrdio sam da je pradjed bio vlasnik na 4 zk. uloška. Moji pokojni roditelji upisali su se na 2 uloška a na preostala 2 nisu.(imali su povjerenja i upis su prepustili osobi „prijatelju“ koji je namjerno upisao samo 2 zk. uloška.

Na jednom zk. ulošku danas je i dalje upisan pradjed sadašnjih nasljednika čija zemlja je prešla u vlasništvo mog djeda.

Da li se na taj uložak mi možemo knjižiti bez tužbe?

Znam da ću morati tužiti sadašnje nasljednike koji su se ispravnim postupcima knjižili i prebacili čestice u novi zk.ul.

Još jednom isprika što sam greškom izbrisao prvi post ali se nadam da razumijete moje pitanje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija