Jump to content

Dozvola za privremeni boravak stranca uz rad izvan Hrvatske


Bikica0605

Preporučene objave

Postovani,

 

Molim Vas za savjet. Suprug (drzavljanin Egipta) i ja smo zatrazili privremeni boravak u Hrvatskoj na temelju spajanja obitelji - vjencali smo se u Egiptu i dobili hrv. vjencani list u nasoj ambasadi. S obzirom da se trenutno nalazimo u Hrvatskoj (dobio je tur. vizu na 90 dana), predali smo zahtjev u PP da nam odobre zaprimanje zahtjeva unutar RH jer smo sada ovdje, te jos cekamo na odgovor. Ono sto me zabrinjava jest cinjenica da ce se strancima ukinuti privremeni boravak ukoliko borave izvan Hrvatske vise od 30 dana, a zbog prirode njegovog posla morati ce boraviti vise od toga - ugovor 4/4 ili 6/2 ( 4 tjedna izvan, 4 tjedna u Hrv ili 6 tjedana izvan i 2 tjedna u Hrvi) Aplicirao je za nekoliko poslova pa jos uvijek cekamo da vidimo kakav ce mu biti ugovor . Da li postoji mogucnost da se dostavi njegov ugovor o radu te da na temelju toga se ustanovi kako on zaista ima opravdani razlog za boravak izvan Hrv. duze od propisanog?

Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Evo, dobili smo vizu, privremeni boravak na godinu dana, i kako su mi pojasnili, nije moguce da dobije rotacioni posao vani, te za svaki dopust dolazi u RH jer moze izbivati 30 dana godisnje (tj. 90 dana isto kako ste i naveli uz javljanje pri povratku) Bez obzira sto bi razlog izbivanja bio posao ( i ja bi im dostavila ugovor iz kojeg bi sve bilo vidljivo), jer tesko da ce ovdje naci posao bez znanja hrvatskog...Postoji li ikakva caka koju bi mogla upotrijebiti, postoji li ikakav nacin da to prihvate?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nema caka.U RH je dobiven privremni boravak na osnovu propisa kakvi jesu.Igrat se može da se ne javlja pa da se čini kao da je tu stalno a kako je državljan Egipta pri svakom odlasku u schengen dobit će pečate u putovnici iz kojih se vidi da je kršio propise RH o privremenom boravku.

Po pristupanju u eu treba vidjet tumačenje čl.47 st.1 toč.6.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala puno, nadam se da ce se taj clanak tumaciti u nasu korist:-) Takve igrice naravno ne dolaze u obzir, pretpostavljam da bi se to provjeravalo pogotovo sada sa ulaskom u EU.

U slucaju da ne uspijemo naci nekakvo rjesenje za njegov rad ovdje, s obzirom da radi u takvoj bransi za koju su radnici trazeni vani, kakav je postupak sa odjavom privremene vize i trazenja ponovo turisticke vize? Naime, dosli smo ovdje jer bi htjeli bebaca, pa bi meni to bilo lakse ovdje, ali to naravno ne mozemo ako smo oboje nezaposleni, tj. on..

 

Nema caka.U RH je dobiven privremni boravak na osnovu propisa kakvi jesu.Igrat se može da se ne javlja pa da se čini kao da je tu stalno a kako je državljan Egipta pri svakom odlasku u schengen dobit će pečate u putovnici iz kojih se vidi da je kršio propise RH o privremenom boravku.

Po pristupanju u eu treba vidjet tumačenje čl.47 st.1 toč.6.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...
Poštovani,

ljubazno molim upute kome i gdje se obratiti za Schengen vizu.

Osoba ima odobren privremeni petogodišnji boravak u RH radi spajanja obitelji, indijski državljanin.

Koliko smo informirani, ulazak u eu mu je onemogućen bez Schengen vize.

 

Unaprijed hvala

 

Buduci da vas suprug ima odobren privremeni boravak u RH postoji mogucnost da nemora imati sengen vizu za ulazak u neku clanicu eu bez obzira sto HR nije clanica sengena.

Naime,nedavno je jedan posjetitelj, cija je supruga drzavljanka Kolumbije,napisao da njegovoj supruzi prilikom prelaska granice u Italiju i Sloveniju nije trebala sengen viza.Na granici su mu rekli da su putovnica i boravisna iskaznica dovoljni za prelaz granice stim da on svaki put mora biti prisutan,znaci da ona nemoze putovati sama bez njega.

U svakom slucaju nebi bilo lose nazvati konzulat drzave koju namjerava posjetiti vas suprug te vidjeti sta oni kazu.

 

http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/71410-dr%C5%BEavljanin-tre%C4%87e-zemlje-sa-prebivali%C5%A1tem-u-HR-preko-granice

Obratite paznju na zadnji post.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovanje, ne znam kako otvoriti novu temu, pa se nadam da nije problem sto pitam ovdje.

 

Naime, zanima me da li stranac kojem je potrebna viza za Hrvatsku(vizu dobiva na temelju strucne prakse u Hrvatskoj) ,tijekom svog boravka u Hrvatskoj moze otici na turisticko putovanje u trajanju od par dana van granice(tocnije Austrija,Njemacka,BiH)? Sto je potrebno i kome se obratiti?

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 10 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija