Jump to content

brisanje vlastitog prava vlasnistva u zemljisnim knjigama


shadowplay9

Preporučene objave

prodala sam garazu osobi a. osoba a je prodala garazu osobi b koja se njome trenutno koristi. ja sam i dalje upisana kao vlasnik navedene garaze u zemljisnim knjigama, te sam na temelju toga i obveznik placanja poreza na istu.

ugovor o kupoprodaji izmedu mene i osobe a ne postoji(izgubljen ili nikada nije bio ni pisano sastavljen)

koje su mi pravne mogucnosti u navedenoj situaciji? mogu li ja traziti brisanje svojeg prava vlasnistva? koje su mi isprave potrebne za to? trebam li doticaj s javnim biljeznikom?

hvala na pomoci.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zakon o vlasnistvu i drugim stvarnim pravima,odredjuje da je to moguce odreknucem,

Članak 172. st.2 i 3

(2) Pravo vlasništva nekretnina prestaje odreknućem tek kad na temelju očitovanja o odricanju od vlasništva, danoga u obliku isprave prikladne za zemljišnoknjižni upis, to pravo bude izbrisano u zemljišnoj knjizi, ako zakon ne određuje drukčije.

(3) Ako je pravo vlasništva upisano u zemljišnoj knjizi, prestatće tek njegovim brisanjem....

Medjutim moj vam je savjet da stupite u kontakt sa trenutnim posjednikom nekretnine,i objasnite koje radnje imate na umu poduzeti,dajuci mogucnost posjedniku da s vama sklopi kupoprodajni ugovor.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija