Jump to content

ovrsni postupak-handekovic-bez ovrsnog rjesenja


bodulka

Preporučene objave

Poštovani,

 

Prije dva dana dobila sam od odvj. ureda handekovic dopis sa naslovom ovrsni postupak (kao opunomocenici t- coma) sa vezom na rjesenje o ovrsi iz 2006 g.

spominje se da sam do danas uplatila 168 kn.

davno sam zatvorila racun-pretplatu sa t-com-om.

nikada nisam dobila nikakvu opomenu o neplacenim racunima te nisam ni primila nikakvo rjesenje o ovrsi.

pokusavam stupiti u kontakt s njima ali neuspjesno, takoder poslala sam im mail- pise da im se slobodno obratim gdje sam ih pitala da mi objasne na temelju cega sam ja duzna?

molim savjet, sta da radim?

poricem sva dugovanja!

da li da dam svom odvjetniku slobodne ruke ili da probam sama "nesto" napisat?

 

hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana gospođo ,

 

Obraćamo Vam se po nalogu naše stranke Hrvatski Telekom d.d. (ranije T—Mobile Hrvatska d.O.o.), a u svezi ovršnog postupka koji se kod Javnih bilježnika Ive Hanžeković Živković i Lade Škaričić—Sinčić vodi pod posl. br. Ovrv-,,,,, .,,,

 

Našoj stranci dugujete glavnicu u iznosu od kn ....,.., zakonske zatezne kamate koje teku na iznos glavnice, te troškove postupka u iznosu od kn .....,00.

 

Obzirom na navedeno, pozivamo Vas da u roku od 8 dana Vaše dugovanje podmirite uplatom na žiro račun Hrvatski Telekom d.d. br. 2360000-1500200999 s pozivom na broj 01 6600002139306-3, odnosno da kontaktirate Odvjetničko društvo Hanžeković i Partneri d.O.o. na tel. br. 01/6184—817 radi dogovora o obročnoj otplati duga.

 

U protivnom imamo strogi nalog naše stranke voditi ovršni postupak do potpunog podmirenja cjelokupnog dugovanja (podmirenja glavnice, kamata i troškva postupka), te ćemo biti prisiljeni nastaviti s ovršnim postupkom što će Vam izazvati dodatne troškove i neugodnosti.

 

 

S poštovanjem,

--

Odvjetnicko drustvo / Law Firm

HANZEKOVIC & PARTNERI d.O.o.

 

Naime ovo sam dobila na kućnu adresu , možete li mi molim Vas ovo pojasniti, dali je ovo ovrha, postoji li na ovome zastara posto je iz 2006. godine, zasto do sada nisu vec izvrsili ovrhu i dali je ovo pravomoćno.

Naime, ovo sam dobila običnom postom , a ne žutim papiricem.

 

Koliko znam prije toga nisam nista drugo dobila od njih sa žutim papirićem za podici niti sam ista potpisivala. Imaju li uopće oib moj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Proučite niz tema o ovrsi. Ja nisam pravnik, ali mi se čini da imate 8 dana od primitka ovoga da uložite žalbu i zaustavite ovrhu, inače ćete morati sve platiti i onda u dugotrajnijem postupku dokazivati da niste ništa dugovali.

 

Dakle, odmah proučite teme o ovrsi ovdje da vidite da li to što sam rekao stoji, a onda razmislite o tome da čim prije kontaktirate odvjetnika.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana

 

Naime ovo sam dobila na kućnu adresu , možete li mi molim Vas ovo pojasniti, dali je ovo ovrha, postoji li na ovome zastara posto je iz 2006. godine, zasto do sada nisu vec izvrsili ovrhu i dali je ovo pravomoćno.

Naime, ovo sam dobila običnom postom , a ne žutim papiricem.

 

Koliko znam prije toga nisam nista drugo dobila od njih sa žutim papirićem za podici niti sam ista potpisivala. Imaju li uopće oib moj.

 

ako nečeš dati potrebne podatke

niko (bez kristalne kugle) nemože znati odgovor na upit

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako nečeš dati potrebne podatke

niko (bez kristalne kugle) nemože znati odgovor na upit

 

Koji podaci trebaju .

Ovrha je na cjelokupnu imovinu, racune, pokretnine, sve.

iznosi 5 000 + tekuće kamate + troškovi.

Ovrv .....,2006.g je pokrenuto.

Hvala bogu od toga je prošlo 7 godina, pa da već nebi naplatili nakon 7 godina, sta su cekali do sada.

Ili možda nemaju obi ili vijerodostojnu ispravu , u cemu je problem.?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Evo,ja sam isto danas u pošti našo isto to pismo,pa mi nije jasno.Ja sam naime već dobio ovršno riješenje od ureda Hanžeković,Radaković & partneri odprije godinu i po dana na koje sam uredno poslao prigovor (t-mobile mi je uračunao u dug cijelo jedno razdoblje od 5 mjeseci tijekom kojeg nisam više koristio njihove usluge jer mi je broj već bio blokiran i ivan upotrebe,a sam taj račun za to razdoblje povećava dug za duplo više,a osim toga tražio sam mogućnost otplate na rate).

Od tada nisam dobio odgovor,osim što sam doznao da je predmet prosljeđen na sud.I danas sam dobio to pismo (koje sam već bio jednom dobio prije samog ovršnog riješenja) pa mi nije jasno.U principu očekivao sam neki odgovor na žalbu,ali ne opet isto pismo koje sam dobio prije godinu i pol dana.Upravo ovdje na forumu sam pročitao da to pismo nije zapravo ovrha,već neka metoda zastrašivanja i da se na njega zapravo nema kako reagirati već čekati pravo riješenje o ovrsi koje dolazi preporučeno u plavoj koverti i na to se žaliti.

Pa me zanima ima li tko kakav savjet.Dali da čekam da mi pošalju novo riješenje o ovrsi pa da se i na njega žalim,ili da odmah stupim u kontakt s uredom i tražim da mi odobre plačanje na rate i ukinuće onog računa za koji smatram da je viška?

Cilj mi nije izbjeć plačanje već si kupit još malo vremena jer financije nisu bajne.

Pa me sada zanima,jel to

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija