Jump to content

Gruntovnica / katastar - ispravak


jeja71

Preporučene objave

Molila bi pomoć , tj smjernicu kome da se obratim.

Radi se o starom vlasništvu, nasljeđenom.

Tko je zadužen za nacrt katastarskog plana, mi vlasnici ili katastar, jer ne možemo naći neke svoje čestice u grafičkom prikazu koji nudi katastar na netu a ni u ARKOD Pregledniku.

Isto tako kakvi su to brojevi npr 9999/123, koje ništa ne znače a neke naše čestice su tako označene (ARKOD).

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovana,obratite se u katastar,odnosno katastar zemljišta u kojem se vodi evidencija podataka o zemljištu u pogledu njegovog položaja, oblika, površine, načina iskorištavanja, proizvodne sposobnosti i posjednika, a koja se vodila sukladno Zakonu o geodetskoj izmjeri i katastru zemljišta. Novim Zakonom propisano je da katastar zemljišta ostaje na snazii vodi se u postojećem sadržaju u skladu sa stvarnim stanjem na terenu dok ga za pojedinu katastarsku općinu postupno ne zamijeni katastar nekretnina..

Pozdrav

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala.

Imam još jedno pitanje.

Zašto za promjenu imena u posjedovnom listu nije dovoljna ostavinska, kad su moj muž i njegov brat jedini nasljednici svoga oca koji je na posjedovnom.

Zvali smo u katastar što moramo donest:

Moramo izvaditi sve zk.uloške+povijesno stanje ovjerene od strane gruntovnice, naravno ima ih više (pa opet novaca,novaca). Pa i oni mogu tražiti to od gruntovnice, a sve se sada vidi i na netu....

Kako se rješavaju predmeti naknadno pronađene imovine na nekim ulošcima, da li je bolje pričekati da se rasčiste situacije u gruntovnici, " jer bi više imena moglo zbuniti katastar" ?

Unaprijed hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija