Jump to content

privatna tužba nakon teških tjelesnih ozljeda


marko_28

Preporučene objave

pozdrav ekipa, situacija je da sam jednog tipa ozljedio, teške tjelesne, on je prvi počeo tučnjavu međutim nisam imao svjedoka (iako ne znam dali bi to radilo ikakvu razliku) i osuđen sam pravomoćno. Sad me on privatno tuži za odštetu, nudio sam mu nagodbu ali nije prihvatio cifru nego je tražio više, zanima me koliko inače traju ti sudski procesi, koliko otprilike izađu sudski troškovi i troškovi njegovog odvjetnika (nisam siguran dali i njega plaćam?), i na kraju kako ide naplata ako se ne nagodimo a presude da moram platiti odštetu, dali mi se sjeda na plaću i u kojem iznosu, ako imam plaću 4500Kn i kredit 1700Kn dali bi mi uzeli cijeli ostatak od plaće dok nebi podmirio trošak ili bi mi možda plijenili imovinu (posjedujem auto)?

 

dali ima šanse da me oslobode od plaćanja odštete ako bi imao svjedoka da je on mene prvi napao?

 

puno hvala na odgovorima!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postovani,

u pitanju je tuzba za naknadu nematerijalne stete po osnovu krivice(pravomocna presuda u kaznenom postupku)

Troskove postupka je nezahvalno prognozirati,ali je opce poznato da troskove parnice snosi strana koja neuspije u postupku.

Visina naknade stete se odredjuje temeljem nalaza i misljenja vjestaka odgovarajuce struke.

Ukoliko sud usvoji tuzbeni zahtjev,obvezace vas na isplatu naknade suprotnoj strani.Ukoliko neispunite svoju obvezu,slijedi ovrha,koja moze biti na novcanim primanjima,pokretninama i nekretninama,u zavisnosti od prijedloga za ovrhu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija