Jump to content

Prihvačen "prigovor" na ovršni prijedlog


kvarnergupa

Preporučene objave

Poštovani,

Molim Vas za savjet, naime vlasnik sam uslužnog obrta nekih 7-8god. i kao svi drugi poduzetnici i ja sam se našao u

situaciji da mi se ne plaćaju ispostavljeni računi.

Mnoge račune sam "otpisao" međutim pojedine ne mogu iz razloga jer su iznosi veliki a firme koje

mi ne plaćaju potraživanja su likvidne i dobro posluju.

Razlog iz kojeg mi ne žele platiti je samo njima poznat.

Nakon mnogo poziva i dopisa ( opomena)pokrenuo sam ovršni postupak po otvorenim stavkama, barem sam tako mislio..

S obzirom da to nije moja domena otišao sam kod odvjetnika po preporuci te ga angažirao da pokrene ovršni postupak,

Odvjetnik je preko Javno bilježnika poslao ovršni prijedlog firmi koja mi je dužna po otvorenim stavkama.

Ta firma se nije očitovala u zakonskom roku, nego su me po prvi put nakon dugo vremena kontaktirali tražeći još malo vremena

kako bi mogli platiti dugovanje.

Dakle prijedlog za ovrhu je poslan a odgovora u zakonskom roku nije bilo.( 8 dana.)

*15 dana kasnije Javnom bilježniku dolazi" prigovor "u kojem piše da su oni meni platili sva potraživanja.

Javni bilježnik, odnosno moj odvjetnik šalje predmet u nadležan sud (pretopstavljam po adresi od dužnika, ovršenika) ZG.

I tu sve staje, a kako se i vidi u navedenom tekstu cijeli postupak je trajao 6mj.

s time da prije nego sam pokrenuo postupak ovrhe prošlo je 12 mj. od izdavanja računa odnosno 11 od datume valutacije.

Sveukupno 18mj+.

Imam svu dokumentaciju od početka npr. narudžbenicu, potpisan ugovor za predmetni posao. građevinsku knj. itd.

*Moje pitanje je dali su odvjetnik i javni bilježnik možda pogriješili. Dali sam imao sve uvjete za izvršiti ovrhu ?

i možda najvažnije pitanje kako mogu ubrzati proces, jer ako predmet bude išao u sudski postupak najvjerovatnije će to trajat još mjesecima.

Molim Vas za savjet i eventualno kontakt odvjetnika koji bi preuzeo predmet.

Unaprijed zahvaljujem,

GrupaKvarner

Rijeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

riješenje za ovrhu postaje pravomoćno nakon 8dana

ako ovršenik ne izjavi prigovor .

tražite od javnog bilježnika potvrdu pravomoćnosti i ovršnosti za rješenje o ovrsi i u finu podnijeti prijedlog za ovrhu na računu ovršenika (ako je ovrha po računima )

ako je prigovor stigao nakon 15 dana trebao je biti odbačen a ne poslan sudu .

to je trebao učiniti i odvjetnik. mjenjaj ga. želi nabiti troškove rtadi svoje zarade.

sudu uputiti očitovanje u kom bi trebali navesti da je rješenje o ovrsi postalo pravomoćno

i da se ovršenik nije žalio u zakonskom roku .

ali možda je po uputi o pravnom lijeku imao rok za žalbu 15 dana umjesto 8 dana .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Bovu,

 

JB nema ovlasti odbaciti prigovor.

 

Ukoliko dođe zakašnjeli prigovor JB mora dostaviti spis sudu i sud mora donijeti rješenje o odbacivanju prigovora i to uvijek radi, ali naravno traje, pogotovo u Zg.

 

Neće Vam otići to u sudski postupak nego samo traje dok sud ne donese rješenje, tražite od odvjetnika da ode na sud ili odite sami i požurite donošenje rješenja o odbacivanju prigovora.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako moze malo objašnjenje, kad kazete da je prijedlog za ovrhu poslan a prigovor stigao nakon 15 dana, 15 dana od dana kad ste vi poslali prijedlog JB, ili 15 dana od dana kada je ovršenik zaprimio rješenje o ovrv.

 

Poštovani,

zahvaljujem na odgovorima,

Nakon što sam pročitao Vaše odgovore nazvao sam odvjetnika te ga pitao za datume kada je prijedlog poslan te datum kada je ovršenik dostavio prigovor. Međutim odvjetnik to nezna. Ali sam saznao da je ovršenik dostavio novi prigovor sudu za nadležnost. Tako da je u međuvremenu predmet prebačen na neki drugi, nadležan, sud. Visoki trgov. sud u ZG.

E sad, odvjetnik me savjetuje da probam konretno saznati datume; poslano, primljeno

te ujedno da probam ubrzat postupak na visokom trg.sudu, jer po njemu to je "čist" slučaj.

Ja osobno znam da je prošlo 15 dana od dana kada je ovršenik zaprimio OVR.prijedlog do dana kada je moj odvjetnik (JB) dobio "prigovor".

Iskreno, žalosno je da ja po forumima tražim savjete i da ću morati tražit, ubrzavati i rješavati predmet.

Zahvaljujem na odgovorima.

Lijep pozdrav.

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija