Jump to content
Sign in to follow this  
Michi88

Prigovor na rješenje nasljedovanja

Preporučene objave

Molim da mi NETKO kaže, kaj se mora raditi ako dođe rješenje u nasljedstvu u kojem nije sve uvedeno bilježnik neje sve pronašle, jel mogu prigovoriti tome dok još rješenje nije pravomoćno ... ??? 

Molim za pomoć ? 

Podijeli ovu objavu

Podijeli na drugim stranicama
prije 2 sati , Michi88 je napisao:

jel mogu prigovoriti tome dok još rješenje nije pravomoćno .

Na pravomoćno rješenje nema više prigovaranja,što će reči da od dana kad vam je dostavljeno rješenje imate rok od 8 dana za prigovor.

Podijeli ovu objavu

Puno hvala na odgovoru. 

Ali neznam jel treba to sada odma kao prigovor kod bilježnika podnesti? Pričala sam sa bilježnikom reko mi je da on sada nemoze nis dok ne postane resenje punomoćno... da se to može tek posle nastaviti kao naknadno prenadena imovina.  

Cini mi se da on to sada neće napraviti i da ice skroz novi postupak otvoriti... 

I da to moramo sami onda sa resenjem ići kod tog fond. 

Kaj to nije posel bilježnika to pronaći točno ako mi to nejmu dostavimo gdje i kaj. 

moje putanje u glavnom jel je mogućnost da se to sada odma dosta ovom rješenju dok nije pravomoćan ili stvarno se mora tek prošle kad bude pravomoćan novo podnesti kao novo pronađeno? 

Nadam se da mi možete pomoći 

Podijeli ovu objavu

prije 13 sati , Michi88 je napisao:

Pričala sam sa bilježnikom reko mi je da on sada nemoze nis dok ne postane resenje punomoćno... da se to može tek posle nastaviti kao naknadno prenadena imovina

Pazite jednu stvar,jedno je u ostavljenom roku izjaviti prigovor na rješenje o nasljeđivanju,a drugo postupak za naknadno pronađenu imovinu koji možete inicirati kao što vam je savjetovao postupajući JB,nakon pravomoćnosti rješenja.

Podijeli ovu objavu

Uključi se u diskusiju

If you have an account Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Sign in to follow this  

• Similar Content

• objavio Zapad
      Prije nekih 8 mjeseci (23.2.2019.) sam uhvaćen s 0.6g marihuane i odmah dobio 2 uplatnice za plaćanje kazne.
      2 dana kasnije sam predao prigovor na Prekršajni nalog. U petak je stiglo rješenje od suda, gdje piše da su mi tri simpatične gospođe sa prekršajnog suda dodjelile kaznu od 5000kn plus sudski troškovi i u potpunosti odbile moj prigovor, iako mi je bio prvi prekršaj, iako je količina mala, iako se kajem i priznajem, iako su mi roditelji u teškoj financijskoj situaciji i iako se i dalje školujem. Gospođe su to učinile bez da su me zvale na sud, već su mi samo poslale rješenje.
      Moje pitanje je imam li se pravo dalje žaliti na odluku i kome(i ima li to smisla), koliko vremena imam da platim kaznu i postoji li neki razlog zašto su gospođe tako postupile, a ovdje stalno čitam da su blagi prema prvim prekršajima?
    • objavio samojako
      Pozdrav,
      sve je komplicirano u našoj državi, pa bih vas zamolio za precizne i konkretne informacije iz sudske prakse/zakona.
      Član obitelji je dobio otkaz prije 4 godine u javnom poduzeću. Nakon točno 4 godine dobio radni spor u kojem su ga vratili na radno mjesto. U međuvremenu je radio na više mjesta sveukupno 2 godine (24 mjeseca), znači 2 godine je bio nezaposlen. Trebao bi dobiti zaostalih 24 plaće cca 5,000kn znači 120,000kn + zatezne kamate koliko ja razumijem zakon( + razliku ako je radio za cca 4000 kn u međuvremenu - po 1000kn za svaki mjesec + kamata).
      Međutim, firma mu to već pola godine nakon što se vratio na posao ne želi isplatiti, pravi se kao da se ništa nije dogodilo. Imam 3 pitanja:
      1) Zakonski rok do kojeg mu MORAJU isplatiti sve zaostale plaće ?! 
      2) Računa li se kamata do datuma dobivene presude ili do datuma ISPLATE. 
      3) Kako znati da firma isplaćuje sve, tj. NE VARA - čuli smo da neke firme namjerno rade krivi izračun. Trebamo li angažirati vještaka koji bi napravio obračun, možete li dati neku preporuku? Ima li neka tablica kamata kako se može izračunati zatezne kamate i cjelokupni iznos?

HVALA
    • objavio Linola44
      Poštovanje, 
      Prošle godine u 09. mjesec mi je preko noći u periodu od ponoć do šest ujutro mobitel potrošio 20 GB interneta jer se odspojio s WiFi-ja zbog učestalih problema s B-Netovim internetom (također u vlasništvu A1). Kada sam otišao na posao ujutro dobio sam SMS da su mi mobilni podaci blokirani i da dugujem 6,000 kuna za prekoračenje mobilne tarife.
      Naravno, odmah sam nazvao njihovu službu za korisnike koji su mi rekli da imam "sreće" što su blokirali na 20 GB interneta jer bi inače račun bio još veći. Kada mi je stigao račun, otišao sam u poslovnicu kako bi napisao prigovor. I sami radnici centra su bili šokirani iznosom koji mi je naplaćen no to je sad manje bitno. Prigovor sam skupa s njima napisao i poslao poštom no odbili su ga i blokirali mi odlazne pozive dok ne podmirim dugovanje.
      Od tada nisam platio nijedan sljedeći račun jer nisam imao novaca za platiti taj od 6,000 kuna.
      Danas sam preporučeno dobio prijedlog za ovrhu na temelju vjerodostojne isprave, od odvjetničkog društva odnosno javnog bilježnika, na iznos od 10,000 kuna od kojih je 6,000 kuna od tog mjeseca a ostatak od ostalih neplaćenih računa. Na poleđini je također i rješenje o ovrsi na temelju vjerodostojne isprave u kojem se navodi da nadmirim dugovanje u roku od 8 dana te da imam pravo prigovora u roku od 8 dana.
      Zanima me mogu li napisati prigovor na taj iznos od 6,000 kuna jer se ne osjećam krivim zbog njega već da smatram da je to nepoštena praksa. Nijedan ostali mjesec pretplate nisam potrošio više od 2 GB interneta a taj put mi je VIP isključio mobilne podatke tek nakon dodatnih 6,000 kuna interneta van tarife, što su mogli bez ikakvog problema stornirati jer je očito da je u pitanju pogreška. Za primjer, u T-Mobile tarifi nije moguće trošiti Internet van paketa jer kada ga potrošite ga uspore te nakon 24 sata ugase do sljedećeg mjeseca.
      Je li moguće iz ove situacije gdje imam prijedlog za ovrhu cijeli slučaj poslati na sud? U najgorem slučaju bi s prigovorom makar htio odgoditi ovrhu na mjesec dana dok ne skupim novce.
      U kojem obliku da pišem prigovor te koliko u prosjeku vremena prođe dok prigovor dođe na razmatranje i vrati se s odgovorom?

Hvala na vremenu!
    • objavio andrijabandrija
      Poznato je da je rok za podnošenje žalbe na Rješenje o ovrsi (na nekretninama) na temelju ovršne isprave osam dana od dana primitika istog.
      Međutim, zanima me postoji li i rok za podnošenje prijedloga za odgodu ovrhe, te ako da, je li isto 8 dana?
      Čini mi se da se prijedlog za odgodu ovrhe može podnijeti i kasnije, odnosno, da nema posebno specificiranog roka.
      Unaprijed hvala na odgovoru!
    • objavio dtadijanovic
      Pozdrav svima, pogotovo onima koji prate moju borbu s institucijama.

Imam jedno pitanje za koje bih molio odgovor ili da me se barem uputi u sudsku praksu. 

Radi se o tome da su susjedi opasnom gradnjom (postoji presuda) uništili moj dio gradjevine. Gradjevina je zajednička, a dogadjaj se dogodio 2006. Građevinska inspekcija je donijela rješenje o rušenju. 

Zakonom o legalizaciji bespravne gradnje im je AZONIZ legalizirao objekt, ali je Ministarstvo graditeljstva poništilo to Rješenje. Medjutim Susjedi umjesto da uklone opasnu gradnju oni su pokrenuli upravni spor koji je 2018. Riješen na način da se ponovi postupak. 

U medjuvremenu je agencija AZONiZ pozvala susjede predlagatelje da im dostave  u roku od 30 dana ispravnu dokumentaciju (2017, prije početka upravnog spora), no kako nisu djelovali do završetka procesa na Višem upravnom sudu tih se 30 dana pretvorilo u godinu i pol. Nakon toga su susjedi predlagatelji tražili još vremena a na taj upit Agencija nije odgovorila. 
      Iz tog razloga sad Ministarstvo rješenjem pobija prvostupanjsko rješenje navodeći kako je Agencija trebala produljiti rok  
      E sad, može li mi netko reci, kako se inače tretira rok u upravnom pravu, jel treba odgovarati strankama na ovakvo kupovanje vremena (trenutno prolazi 14 godina od početka opasne gradnje). 
      Jel rok od 30 dana prekluzivan ili se s time u upravnom postupku može kalkulirati?

Hvala unaprijed
  • Online korisnici

• Napravi novi...