Jump to content

Kome se žaliti


Phoebe

Preporučene objave

Dakle, bila sam na testiranju na jednom fakultetu. I očito je da je natječaj bio namješten...bilo je niz propusta, a jedan od njih je bio npr. taj da su nas testirali na wordu i excelu iz 1997. godine iako se već nekoliko godina upotrebljavaju novi programi. Jasno da je odabrani kandidat imao maximalan broj bodova! Dobila sam rješenje o imenovanom kandidati gdje kažu da nemam pravo na žalbu jer nije predviđena! Jel to moguće!? Dekan pojma nema sve upućuje na tajnika, a tajnik po fakultetu kolo vodi! Kome se dalje žaliti? Inspekciji ili?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, bila sam na testiranju na jednom fakultetu. I očito je da je natječaj bio namješten...bilo je niz propusta, a jedan od njih je bio npr. taj da su nas testirali na wordu i excelu iz 1997. godine iako se već nekoliko godina upotrebljavaju novi programi. Jasno da je odabrani kandidat imao maximalan broj bodova! Dobila sam rješenje o imenovanom kandidati gdje kažu da nemam pravo na žalbu jer nije predviđena! Jel to moguće!? Dekan pojma nema sve upućuje na tajnika, a tajnik po fakultetu kolo vodi! Kome se dalje žaliti? Inspekciji ili?

 

Moraju omogućiti uvid u natječajnu dokumentaciju izabranog kandidata, osim životopisa.

Rok za žalbu nije propisan kao ni nadležno tijelo (mada je neko nepisano pravilo 8 dana od zaprimanja obavijesti). Možete zatražiti nadzor prosvjetne inspekcije (čak i mailom anonimno), i oni obavezno izlaze u inspekciju. Inspekcija može poništiti natječaj, mada u praksi to čine jedino ako postoje grube nepravilnosti (izabrani kandidat nema uvjete, nije dostavio dokumentaciju itd.). Ako je natječaj "namješten" pobrinuli su se da zakonski sve "štima".

 

LP

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Hvala Vam na odgovoru. Da, vjerujem da zakonski sve štima. Neka, ja ću se žaliti....stvarno nisu fer! Moja žalba je zaprimljena još krajem 1. mjeseca i od tada stalno ispitkujem zašto nema odgovora...da bi jučer dobila odgovor da žalba nije predviđena!

 

Naravno, nema žalbe, nema prigovora.

Sve je čisto i legalno ako je primljena osoba koja zadovoljava uvjete iz natječaja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 9 mjeseci kasnije...

Pozdrav,

Trebam pomoć

Javila sam se na natječaj u jednoj školi,ispunjavala sam uvijete natječaja objavljenim na HZZ-u dok su na stranici škole stavili još jedan uvjet tj stručni ispit-kojeg se dobiva polaganjem seminara i on je za četverogodišnju školu a ne za VŠS niti VSS što su tražili u natječaju (iako ja imam položen državni stručni ispit sa VŠS) ..i ugl ravnateljica me zvala da bih trebala doći radit i da sam jedina koja ima sve uvjete natječaja.Te sam dobila obavijest na kućnu adresu da nitko nije primljen. U pravilniku škole piše-Radi dobivanja prethodne suglasnosti ravnatelj škole predlaže školskom odboru zasnivanje radnog odnosa s osobom koja ispunjava uvjete natječaja odnosno s drugom odgovarajućom osobom ako se na natječaj nije prijavila osoba koja ispunjava uvjete natječaja.

Savjet šta da radim??

 

 

 

Napomena : "Nezaposle", vaše dvije istovrsne objave u drugim temama su obrisane, obzirom je "dupliranje" tema protivno pravilima Foruma i zagušuje isti.

uređeno: od G-man
"dupliranje" tema
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija