Jump to content

Ovrha, prepisivanje vlasništva.


treebeard

Preporučene objave

Situacija je ovakva:

 

Pred par godina, moj otac je pokrenuo postupak protiv firme u kojoj je u prošlosti radio.

Sudski postupak je isto trajao godinama, da bi na kraju izgubio spor.

Sada mora platiti troškove suđenja, koji su preveliki da bi moja obitelj to mogla platiti.

U slučaju ne plačanja, tvrtka prijeti ovrhom.

 

Mene zanima dali je moguće da ako moj otac pripiše sve svoje vlasništvo na mene, koji sam student i nemam primanja da ta firma nema šta uzeti njemu, osim njegovog automobila, koji je i tako male vrijednosti?

 

Usto, otac mi je teško bolestan, ne prima plaću već 10 godina, nema nikakva primanja.

S obzirom na bolest, trebao bi moći repisati vlasništvo na mene.

 

Unaprijed hvala na pomoći!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ako je otac živ kako imaš obvezu plaćati njegove troškove ?

 

za vas je rješenje u sklapanju ugovora o dosmrtnom uzdržavanju.

odmah, po slapanju ugovora, davatelj usluge doživotnog uzdržavanja može se upisati kao vlasnik nekretnina navedenih u ugovoru. porez od 5% seplaća ali to je manja cijena od ovrhe i oduzimanja nekretnina.

ocu ostavite samo stari auto i druge pokretnine manje vrijednosti.

pružatelj usluge ne odgovara za dugove primatelja usluge, osim ako se drugačije ugovori.

 

ako nekretnine prepiše darovnim ugovorom

vjerovnik može tražiti poništenje darovnog ugovora i provesti ovrhu .

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovnik je ovlasten da pobija bilo koju pravnu radnju duznika.

U konkretnom slucaju,moze pobijati sklapanje bilo kojeg pravnog posla usmjerenog na prenos prava vlasnistva,odnosno kojim se vjerovnik prikracuje.

Sve da se davatelj uzdrzavanja i upise kao vlasnik,vjerovnik pobija ugovor tuzbom protiv duznika a ne protiv novog upisanog vlasnika nekretnine.

Ukoliko se ugovor pobije,onda je upis prava vlasnistva neistinit,odnosno bez osnova,sto dovodi do uspostave zemljisno knjiznog stanja nekretnine u stanje kakvo je bilo prije neistinitog upisa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Vjerovnik je ovlasten da pobija bilo koju pravnu radnju duznika.

U konkretnom slucaju,moze pobijati sklapanje bilo kojeg pravnog posla usmjerenog na prenos prava vlasnistva,odnosno kojim se vjerovnik prikracuje.

Sve da se davatelj uzdrzavanja i upise kao vlasnik,vjerovnik pobija ugovor tuzbom protiv duznika a ne protiv novog upisanog vlasnika nekretnine.

Ukoliko se ugovor pobije,onda je upis prava vlasnistva neistinit,odnosno bez osnova,sto dovodi do uspostave zemljisno knjiznog stanja nekretnine u stanje kakvo je bilo prije neistinitog upisa.

 

pozdrav,

vezano uz temu molim za pojašnjenje. ukoliko je moj dužnik (uoči donošenja od strane suda pravomoćne presude za vraćanje duga), prepisao na djecu darovnim ugovorom nekretninu, a ovi je nedugo nakon toga prodali. moj dužnik sad nama nikakvih primanja, niti pokretne ni nepokretne imovine, a djeca prodala tu nekretninu. što mi je činiti?

zahvaljujem na odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija