Jump to content

Ovrha i dalje ide a presuda je punomoćna


Zoid

Preporučene objave

Uglavnom me zanima gdje mogu saznati broj predmeta sudskog postupka, pošto to moram priložiti u molbi za besplatnog odvjetnika HOK-e.

 

Naime radi se o prijevari koja je presuđena u moju korist i drugih ljudi koji su bili u tome. Ali ovrha nije stala. Pošto su to dva različita sudska predmeta, sad to sve stoji u zraku a meni se i dalje skidaju novci na svakoj plaći. S time da je to već riješeno prije par godina. Imam rješenja o ovrsi podignute sa FINA-e, ali neznam koji je broj predmeta sudskog postupka osuđenika za prijevaru ili se to sve vodi po istim brojem postupka.

 

Hvala unaprijed.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

neće ti nitko odgovoriti

razlog za to je što je tvoja situacija takva da svjedoči rasulu i kaosu koji vladaju u našem pravosuđu

rijetko tko ima hrabrosti da se upušta u bilo kakvo kritičko razmišljanje

biraju zatvaranje očiju pred nagomilanim problemima

gotovo nitko nema osobne hrabrosti da preuzme bilo kakvu odgovornost

 

"škakljivi" slučajevi se odugovlače na rok od više desetljeća

 

panično se čuva privid -fasada jer kad bi se počelo raspletati stvari.... jer svatko ima putra na glavi

 

inače da ti ja barem malo pomognem

otiđi u državno odvjetništvo i kaži da imaš pravni interes, žrtva si prijevare te da tražiš informacije o tome za koga imaš neka saznanja da je pravomoćno (ili nepravomoćno) osuđen

 

što se ovrhe tiče, pojeo vuk magare

 

tužiti možeš, uspjeti ne možeš

jedino ako imaš novaca da angažiraš odvjetnika, da si spreman da otpišeš taj nova, i da si spreman stalno učiti i budan da spriječiš da taj odvjetnik radi "kolegijalnosti" radi jedino zato da uzima novac od tebe, a da se pri tom puno ne zamjeri kolegama

 

čak i onda, u najboljem slučaju iscrpiti ćeš sva pravna sredstva u Hrvatskoj, pa će te ESLJP odbiti jer je po njihovom mišljenju šteta beznačajna.

 

Ali svejedno ako ikako možeš, moraš se boriti.

Ukupan napor mnoštva pojedinaca dovest će do sloma otimačine u buduće.

 

Dakle ipak unatoč nikakvim izgledima, bori se, jer alternativa je krvava revolucija gdje će kako to već uvijek biva krvariti nevini.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ajde malo stani prijatelju na balun, ovo nije forum za poeziju a niti mjesto za pisanje bloga. Mada se slažem s Vama, ali je to potpuno nebitno za sukus šta ovaj forum je-pitanje-odgovor.

 

Postavljaču upita sugeriram strpljenje jer si samo možete odmoći sa pretjeranim zahtijevanjem.

 

O kakvom postupku za prijevaru govorite-kaznenom? U svakom slučaju, ne odlazite po prethodnom naputku u DO jer će Vam se nasmijati.

 

Ako trebate broj predmeta morate otići na sud koji je sudio u navedenom predmetu te u pripadajućem kancelu reći imena stranaka i dobijete broj predmeta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jel postoji netko mjerodavan uopće na ovom forumu, tko može dati normalan odgovor ? Vidim da je jako puno tema neodgovoreno pa tako i moja ili neznate odgovor ?

ovakvim i slicnim upitom,komentarom,nazovite kak hocete, dovodite se u situaciju da vam niko neodgovori,nezaboravite da je ovo na dobrovoljnoj osnovi,nikakva obveza.Zadnje tri rijeci ste ciljano napisali,nebi li izazvali odgovor.

Gdje trazit broj sudskog predmeta,u HEP-u,vodovodu,...pa pobogu naravno da ce te u sudu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uglavnom me zanima gdje mogu saznati broj predmeta sudskog postupka, pošto to moram priložiti u molbi za besplatnog odvjetnika HOK-e.

 

Naime radi se o prijevari koja je presuđena u moju korist i drugih ljudi koji su bili u tome. Ali ovrha nije stala. Pošto su to dva različita sudska predmeta, sad to sve stoji u zraku a meni se i dalje skidaju novci na svakoj plaći. S time da je to već riješeno prije par godina. Imam rješenja o ovrsi podignute sa FINA-e, ali neznam koji je broj predmeta sudskog postupka osuđenika za prijevaru ili se to sve vodi po istim brojem postupka.

 

Hvala unaprijed.

 

kako sam ja shvatio, netko vas je ne samo prevario nego i još vam i dalje nastavlja otimati novac ovrhom

 

isto tako vi tvrdite da je punomoćnom, vjerojatno mislite pravomoćnom presudom dokazana prijevara, međutim ovrha ide dalje i teško vam je uopće dokučiti po kojoj se presudi ta ovrha provodi

 

ustrajem da možete i trebate prošetati do državnog odvjetništva

 

ja sam bio nekoliko puta i ljubazno su se smješkali, možda ponekad malo kiselo

ali nitko vas neće ismijavati

 

također, ako i samo ako imate saznanja o pomoćnicima tog kriminalca koji su vas pokrali putem ovrhe možete i trebate podići kaznenu prijavu protiv poznatog ili nepoznatog počinitelja kaznenog djela

to ne košta ništa a oni će znati koje je to kazneno djelo i goni li se po službenoj dužnosti

ne očekujte čuda za vas, ali lopovima (i njihovim poltronima) ćete napraviti grdne probleme te će slični modeli prijevara usahnuti

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija