Jump to content

javna nabava - kako se žaliti na nepravedan natječaj


markozg111

Preporučene objave

pozdrav svima,

 

da ne iznosim puno detalja evo pokušati ću biti kratak :-)

 

sa svojom tvrtkom bih se želio natjecati na jednom natječaju koji je objavila jedna državna tvrtka na javnoj nabavi no cijeli natječaj je namješten, i više nego očito, pa me sad zanima slijedeće

1.

kome se žaliti (ja sam malo proguglao i našao Državnu komisiju za kontrolu javne nabave) da li njima ili nekome drugome.

 

2.

Također tamo stoji da se prilikom žalbe mora platiti naknada koja iznosi o visini natječaja, da li je to obavezno jer ovaj najtečaj je vrijednosti 2.500.000 kn za što bi naknada za pokretanje žalbenog postupka iznosila 9.000 kn

 

3.

da li možda mogu takvu vrstu žalbe sam napisati, ustvari tu bi mi najviše pomogli sa savjetom jer moje je mišljenje da sam ja možda stručniji od odvjetnika po pitanju samih pojmova i realizacije natječaja no opet odvjetnik ima praksu i puno bolje poznaje zakone, ali naravno ima i vrlo visoku tarifu :-)

 

unaprijed hvala svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nakon provedenog postupka javne nabave dobit ćete odluku naručitelja o izabranom ponuditelju i na nju idete sa žalbom. Troškove žalbenog postupka morate platiti kod podnošenja žalbe ali ih mozete tražiti naknadu za te troškove odnosno odluka o troškovima vezuje se uz odluku o žalbi

 

Koliko ja shvaćam iz Vašeg posta, Vi ste već iz objave, odnosno objavljene dokumentacije shvatili da je natječaj namješten?

Ukoliko je isto slučaj, ne možete čekati odluku naručitelja da biste se žalili, već se žalite odmah nakon objave, u roku koji je propisan člancima 146 do 153 Zakona o javnoj nabavi (ovisno o vrsti postupka). Stoga, ukoliko su Vaši žalbeni razlozi usmjereni na dokumentaciju za nadmetanje, iste više nećete moći iznositi u žalbi na odluku, jer će Vam ista biti odbijena.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

da ja sam krivo shvatio, ubiti citao s nerazumjevanjem, isprika :)

 

žalba na sadržaj dokumentacije za nadmetanje može u svakom slučaju samo pripaziti na rok 5 i 10 dana ovisno o vrjednosti nabave

za troškove vrijedi isto sto sam naveo u prethodnom postu

a savjet vam je da uzmete nekog tko se razumije u problematiku ili odvjetnika, jer sve troskove žalitelja uključujući i troškove njegovog odvjetnika naplaćujete od ponuditelja ako uspijete u žalbenim navodima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija