Jump to content

Tužba za razvod braka


m0305

Preporučene objave

Danas,29/04/2013 primio sam tužbu za razvod braka. Tužba je s datumom 7/11/2012 i u njoj je navedena mogućnost žalbe od 15 dana. Sad (pretpostavljam) tužba mora otići pred sud, mora se obaviti parnica, nakon čega razvod stupa na snagu. U tužbi se navodi da tužiteljka traži da nadoknadim troškove tužbe i daljnjeg parničkog postupka, traži alimentaciju za malodobnu kćer, a brak se razvodi zbog njenog preljuba(dugogodišnjeg).

Živimo u mojoj kući, stečenoj prije osnivanja bračne zajednice (nasljedstvo).

Nezaposlen sam 9 mjeseci, perspektiva da dobijem posao je nula, živim od naknade za nezaposlene. Žena ima prihode 5.900kn mjesečno.

Moje pitanje je, sada kad sam primio tužbu, kako teče daljnji postupak? Ja nisam podnio tužbu, moram li je platiti? Kuća nije bračna stečevina, ima li ona pravo na dio (u braku smo 22 godine)? Dioba imovine- dok sam bio zaposlen ulagali smo zajednički (pokretnine)?

Hvala na svakom odgovoru.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

u tužbi za razvod braka bi trebalo da svaka strana snosi svoje troškove.

osim ako se jedna od strana protivi tužbenom zahtjevu i potrebno je dokazivanje vještačenjem .

 

kuća je nasljeđena i osobna je imovina a ne bračna stečevina .

ukoliko traži povrat djela ulaganja i vi tražite najam za korištenje kuće.

nakon razvoda bivšoj ponudite sklapanje ugovora o najmu (ako eli i dalje živjeti u kući)

od najamnine možetze plaćati alimentaciju (možda bude potrebno i dodati).

ako ne želi sklopiti ugovor o najmu nakon par godina tužbom tražite isplatu najamnine (unazad) ili iseljenje iz kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija