Jump to content

Molim predložak tužbe za iseljenje - deložaciju


garigoran46

Preporučene objave

Poštovani!

U temi http://www.legalis.hr/forum/showthread.php/67129-Kako-iseliti-stanara-koji-ne-pla%C4%87a-obaveze

sam tražio savjet, nisam ga dobio. tražio sam pomoć i pisao nadležnima: mjesnom Centru za socijalnu skrb, Ministarstvima obitelji i hrvatskih branitelja....

Očito moram u postupak iseljenja brata iz svoje kuće, papire imam i dokaze kojima ću sve utemeljiti.

Namjeravam (žalosno ali što mogu) sudskim putem brata deložirati jer druge nema, stoga molim ako mi netko može pomoći oko sastava tog zahtjeva (tužbe ili kako već) prema Sudu.

Hvala

p.s. ispričavam se zbog korištenja unosa linka ako nisam smio

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

prvo bratu ponudi ugovor o najmu(pismeno preporučenoi sa povratnicom, što čuvaš sa prijeslikom pismena )

ako odbije primiti pismeno ili odbije sklopiti ugovor o najmu

tužbom tražiti plaćanje najma za zadnjih 5 godina (stjecanje bez osnove), uvečano za zakonske zatezne kamate, i povrat novca za sve plaće račun nastale korištenjem kuće, uvečano za zakonske zatezne kamate.

tražiti i iseljenje iz nekretnine koju nezakonito koristi.

 

ako podneseš tužbu za deložaciju, bez predhodne ponude ugovora o najmu, postupak će se odužiti i upitanje uspjeh obzirom da u kući živi uz odobrenje vlasnika(legalno koristi kuću)

 

gdje češ sa bratom koji ti je dao/poklonio 1/2 svoje kuće.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovani,

ma imam i ja tu moralnu dvojbu - itekako ju imam. No, trebalo je na mjestu moje obitelji proći sve ono što smo prošli u zadnjih 2 godine... Ali isto tako: dobio je 8 x 1097 kn braniteljske opskrbnine, nadalje ju redovno mjesečno dobiva, sve zapije a prvenstveno na čašćenje svojih "pajdaša".... meni i dalje stiže komunalna... uskoro će i (možda i ne jer je kuća u korištenju) linićev porez... a imam i ja svoju obitelj, cijeli život rintam a On laganini... ni vrt si neće saditi već je moju vodu prodavao (za pivu!) susjedu za plastenik!!! Susjedi me malo.malo zovu i traže da s njim riješim njegovo "noćno" ludovanje, policiju ne zovu jer se ne žele njemu zamjerati. A za tu 1/2 kuće kako kažete "njegovu" je prije unutar cijele kuće u zamjenu od mene (za 2/6 naslijeđene po ocu) dobio moj dio u zamjenu za cjelo vlasništvo na bakinoj polj. parceli... tek toliko da imam nešto od svoje "djedovine" pošto sam se tada već bio osamostalio. Ima 52 godine, redovnu opskrbninu, u stvari ne bi smio imati ni pravnu osobnost. Žao mi ga ali njemu nas nije pa sam odlučio: "basta". Hvala Vam gospodine Bovu, lijepi pozdrav.

P.S.

na toj bakinoj zemlji izgradio sam kućici, legalizirana je, ponudio sam mu da tamo živi bez naknade ali uz uvjet prijepisa-bez naknade, naravno da je odbio jer tada gubi opskrbninu.

Osim toga, za dvije nepune godine od roditeljske kuće napravio je pravu pravcatu pećinu.... ma sramota bi bilo da vidite fotke

uređeno: od garigoran46
upotpunjavanje
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ponudite mu ugovor o najmu . neće ga prihvatiti (uvjeren sam).

tužbu za naknadu troškova, zaostale najamnine i iseljenje .

predpostavljam da je nemoguće naplatiti troškove ali moguća je deložacija.

 

pokušati u centru za socijalnu skrb sa oduzimanjem poslovne sposobnosti i smještanjem u neku ustanovu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija