Jump to content

Kako dokazati bračnu stecevinu?


BOSS33

Preporučene objave

Moja necakinja je u postupku diobe bracne stecevine, i ima odvjetnicu. Medutim ta odvjetnica stalno prolongira rocista.

Zanima me kako moja necakinja moze doci do podataka o muzevoj imovini koja je stecena u braku, ako je on prebacio vlasnistva na oca, brata, mater itd. Cak je (ima firmu,proizvodnju) ubacio u vlasnistvo neku osobu koja radi kod njega, a sve zbog toga da ne dijeli imovinu sa bivsom. Imaju dvoje djece, 14g. i 8g. koji su dati majci na skrb.

Cak nije redovit u placanju alimentacije.

Necakinja sa djecom zivi u malom majcinom stanu od 40m2, djeca su razlicita spola.

Kako doci do podataka o imovini?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

mjenjati odvjetnicu.

posao odvjetnika je da od nadležnih institucija traži podatke.

gruntovnica,katastar,trgovački sud.

darovne ugovore, učinjene radi izbjegavanja podjele bračne,sud po tužbu može utvrditi ništetnim.

hitno podnijeti tužbu za utvrđivanje i podjelu bračne stečevine .

u tužbi navesti imovinu stečenu u braku (valjda nečaka zna što je stečeno za vrijeme trajanja braka). sud će utvrditi, temeljem dokaza, šta je bračna stečevina i izvršiti podjelu.

 

podnijeti tužbu za utvrđivanje ništetnim svakog darovnog ugovora ili kupoprodajnog kojim je zajednička imovina prenešena u vlasništvo oca,majke ,brata i drugih osoba. ugovori su fiktivni (prividni) i zakonski nevažeči.

nakon tužbi podnijeti zahtjev za upis spora, radi spriječavanja otuđenja zajedničke imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zahvaljujem na brzom odgovoru!

Podnesena je tuzba za podjelu bracne stecevine. Rekli ste da ce sud utvrditi, temeljem dokaza sta je bracna stecevina. Tko ce mu dati dokaze?

Problem su dva stana u Zg., kvart zna a adresu nezna. To je njen suprug dobio kao prebijanje duga za firmu, ali stanovi nisu zavedeni na firmu. Kako doci do informacija?

I dali je odvjetnica morala u tuzbi navesti okvirnu vrijednost imovine?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

između ostalog predložiti sudu da od bivšeg traži popis imovine koja je stečena u braku i gdje se ista nalazi.

 

moja žena zna što posjedujem od imovine

ja znam šta žena posjeduje od imovine

malo mi je čudno da neko može živiti sa nekim više od 14 godina i neznati ništa.

kad je firma stečena, počela raditi.

ako je radila prije sklapanja braka firma je osobna imovina .

kao i sve ono što je stečeno iz osobne imovine.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija