Jump to content

Prometni prekršaj - žalba


Marijek

Preporučene objave

Poštovanje,

 

Dobio sam kaznu zbog 1,11 promila.

Trebam platiti 3000 kn + sudski troškovi i 9mj bez vozačke.

Napisat ću žalbu, no mene zanima kolike su šanse da mi se ne oduzme vozačka, odnosno da se smanji vrijeme bez iste na barem 3 mjeseca.

Ovo mi je bio prvi prekršaj, što naravno ne ću više ponavljati. Vozačka mi je bitna zbog obiteljske situacije i posla jer putujem svaki dan u Zagreb, i nerijetko se nađem u situaciji da moram poslovno nešto obaviti, što nisam u mogućnosti bez dozvole.

Može li mi se na račun smanjenja perioda bez dozvole povećati kazna?

 

 

Također, pretpostavljam da kaznu ne plaćam sve dok se ne riješi žalbeni postupak?

 

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pozdrav, zahvaljujem na prethodnom odgovoru.

Imam još jedno pitanje vezano uz žalbu. S obzirom da sam mlađi od 24. god, pretpostavljam da sam pri iznošenju kazne strože tretiran jer sam smatran kao mladi vozač.

S obzirom da sam položio u prvom mjesecu 2008., što je bilo prije nego je na snagu stupio trenutni zakon o SPNC, mislim da se više ne bih trebao smatrati kao mladi vozač (ispravite me ako griješim). Mogu li to u žalbu navesti kao olakotnu okolnost, odnosno svoje vozačko iskustvo od više od 5 godina bez incidenata?

 

Zahvaljujem.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 3 mjeseci kasnije...

Pozdrav, eto samo da javim ishod žalbenog postupka, 1000kn za platiti i nisam dobio zabranu upravljanja, bolje nije moglo.

 

I da, iz svega ovoga sam izvukao ogromnu pouku, makar se radilo o iznimnoj situaciji, nikad se ne sjeda alkoholiziran za volan...

 

 

 

Može lock, hvala na savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija