Jump to content

Svaki odvjetnik kaže drukčije, Sporazumni razvod


marina010

Preporučene objave

Dobar dan,

 

ukratko, suprug i ja želimo pokrenuti sporazumni razvod braka, sve po dogovoru.

Već 5 godina neživimo zajedno, međutim u tih 5 godina njegovo financijsko sudjelovanje u odgoju djeteta nemogu potkrijepiti dokazima ( izvodima računa, uplatnice) jer je sve davao "meni na ruke", iskreno, nismo razmišljali o tome..Rečeno nam je ako je bračna zajednica prestala postojati više od 3 godine, razvod će biti brži, bez mirenja i tih odugovlačenja..pa me zanima ako nemam dokaz o uplati da li sudac/sutkinja može zatražiti da on to sve ponovno plati??

Molim za pomoć!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dobar dan,

 

ukratko, suprug i ja želimo pokrenuti sporazumni razvod braka, sve po dogovoru.

Već 5 godina neživimo zajedno, međutim u tih 5 godina njegovo financijsko sudjelovanje u odgoju djeteta nemogu potkrijepiti dokazima ( izvodima računa, uplatnice) jer je sve davao "meni na ruke", iskreno, nismo razmišljali o tome..Rečeno nam je ako je bračna zajednica prestala postojati više od 3 godine, razvod će biti brži, bez mirenja i tih odugovlačenja..pa me zanima ako nemam dokaz o uplati da li sudac/sutkinja može zatražiti da on to sve ponovno plati??

Molim za pomoć!!!!!!!!!!!![/QUO

 

Ukoliko zelite sporazuman razvod,najbolje je da se za pocetak sve usmeno dogovorite(sa kim ce dijete zivjeti,koliko ce onaj drugi pridonositi za uzdrazavanje) te nakon toga odete kod odvjetnika i on Vam to napise i i vi to odnesete na sud.Nakon nekog vremena dobit cete poziv i na sudu bi ste trebali potvrditi sve ono sto ste napisali u zahtjevu. nakon toga cete od nadleznog centra dobiti poziv za posredovanjem gdje cete se morati odazvati.ispunit ce te formular sa vasim osobnim podacima(dovoljno je da se jedno od vas se pojavi). nakon toga ce vam centar zakazati termin i poslati obavijest o tome.bez obzira sto je bracna zajednica prestala prije 3 godine i sto je rijec o sporazumnom razvodu,postupak pred centrom se mora obaviti jer imate maloljetno dijete.Vi(vas suprug i vi)

se mozete vec na prvom pojavljivanju izjasniti da ne zelite mirenje(pojasnite situaciju) i centar vam u tom slucaju moze isti dan napisati strucno misljenje koje trebate odnijeti na sud.Rok za to vam je godina dana. ukoliko u tom roku ne dostavite strucno misljenje ,sud ce smatrati da ste odustali te ce zahtjev odbaciti. nakon sto dostavite strucno misljenje centra,bit cete opet pozvani da se izjasnite i ako i tad budete ostali pri svome ,sud ce donijeti odluku a ta odluka ce vjerojatno biti onako ste i htjeli.Ukoliko se ne budete zalili ,odreknete se prava na zalbu,presuda ce biti pravomocna.

Sto se tice troskova,odvjetnik bi vas kostao oko 700kn ali mozete i proci bez toga ukoliko sami napisete zahtjev za sporazumni razvod. Šprancu mozete naci na internetu.

Jedino sto cete morati platiti su sudski troskovi (neznam koliko bi mogli kostati,cula sam iznedju 200-400kn) stim da i to mozete izbjeci ukoliko imate mala primanja.Morate donijeti potvrdu iz porezne o imovinskom stanju.

 

Sudac/sutkinja nece traziti da Vas suprug vam nanovo plati jer nije rijec o tuzbi nego o sporazmu.dovoljno je da vi izjavite (ukoliko vas bude pitalala) da je suprug pridonosio uzdrzavanju od samog pocetka.nabitnije je da se vas dvoje dogovorite iko svega i to stavite na papir i problema nebi trebalo biti. sretno

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija