Jump to content

invalidnost stećena na radnom mjestu


andoraj

Preporučene objave

Zamolio bih za savjet što da napravim: kod poslodavca sam se zaposlio kao zdrava osoba. Za vrijeme radnog vijeka (8.god)sam potpuno oglušio. Napravio sam sve pretrage( MR, CT, genetika, neurologija, imunologija...) ne bih li otkrio uzrok , i po svim nalazima sam potpuno zdrav. Na radnom mjestu mi je jako bučno ( radim u uredu u sklopu tvornice). Poslodavac negira profesionalnu bolest ili ozljedu na rad jer da po opisu radnog mjesta ne radim u pogonu, već u uredu gdje on tvrdi da nema buke. Smatram da je u krivu i da bi mi trebao nadoknaditi štetu gubitka sluha s obzirom da sam sluh izgubio za vrijeme rada kod njega. Ne znam kako to napraviti, a da ga ne tužim. Ne bih volio izgubiti posao kojeg dobro obavljam unatoč gluhoći. Jesam li u pravu što tako razmišljam? Imam li pravo na neki vid odštete i koji? Unaprijed hvala.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Zamolio bih za savjet što da napravim: kod poslodavca sam se zaposlio kao zdrava osoba. Za vrijeme radnog vijeka (8.god)sam potpuno oglušio. Napravio sam sve pretrage( MR, CT, genetika, neurologija, imunologija...) ne bih li otkrio uzrok , i po svim nalazima sam potpuno zdrav. Na radnom mjestu mi je jako bučno ( radim u uredu u sklopu tvornice). Poslodavac negira profesionalnu bolest ili ozljedu na rad jer da po opisu radnog mjesta ne radim u pogonu, već u uredu gdje on tvrdi da nema buke. Smatram da je u krivu i da bi mi trebao nadoknaditi štetu gubitka sluha s obzirom da sam sluh izgubio za vrijeme rada kod njega. Ne znam kako to napraviti, a da ga ne tužim. Ne bih volio izgubiti posao kojeg dobro obavljam unatoč gluhoći. Jesam li u pravu što tako razmišljam? Imam li pravo na neki vid odštete i koji? Unaprijed hvala.

Ako poslodavac ne priznaje vašu tvrdnju da je oboljenje profesionalno, odnosno kao uzročno posljednično vezano za posao koji obavljate tj. kao ozljeda na radu, onda vam ne preostaje ništa drugo nego svoju tvrdnju dokazati na sudu.

 

Vi ne bi tužili on ne priznaje vašu tvrdnju ???!! Onda ništa.

 

Jedino vam preostaje još jedna solucija a to je ako ste na bolovanju duže vrijeme da vas vaš dr. opće prakse pošalje na komisiju hzmo-a pa da vam oni tamo odrede preostalu radnu sposobnost.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

hvala bovu na odgovoru i savjetima.

Ni dana nisam bio na bolovanju. Ništa me nije boljelo već sam samo slabije percipirao zvukove u prostoru. Otišao sam audiologu, koji mi je preporučio slušne aparate s pomoću kojih se i dan danas služim (doduše već bi mi trebali puno jači aparati ili umjetna Pužnica) . Napravio hrpu pretraga ne bi li otkrio uzrok, međutim kod mene je sve sasvim u redu osim što su mi oštećene slušne stanice( (a nisu štećene bolestima,virusima, genima, lijekovima i imunološkim promjenama). Jedno što još nisam ispitao jesu stres i buka , kao uzroci gubitka sluha.

 

Što se tiće HZMO - do sada sam ostvario tjelesno oštećenje 70% i beneficirani staž.

pitanje: kako se zove formular koji liječnik opće prakse mora popuniti za utvrđivanje invalidnosri kao posljedice uvjeta rada? hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

Pripremio sam kompletnu dokumentaciju za invalidsku komisiju,ali sada me muči drugo pitanje. S obzirom da sam gluh ( sa slušnim aparatima nesmetano funkcioniram na radnom mjestu), a u opisu mog radnog mjesta stoji da mi je za rad potreban sluh, vid... može li mi poslodavac otkazati ugovor o radu na neodređeno vrijeme ako u rješenju bude pisalo da postoji invalidnost i da npr. ne smijem raditi na poslovima gdje je potreban dobar sluh. I što mi je činiti u tom slučaju s obzirom da sam se zaposlio kao zdrava osoba ,a nakon osam godina potpuno oglušio ( uzrok nepoznat). Poslodavca sam pravodobno obaviještavao o svom zdravstvenom stanju i nikada mi nije stvarao probleme oko toga. Molim za pomoć.

 

zanima me da li u rješenju iz HZMO-a, uz invalidnost postoji, su navedeni i nazivi radnih mjesta koje smijem raditi i/ili samo opis radnih mjesta?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija