Jump to content

Nasljeđivanje stana sestri i meni nakon smrti roditelja i obveze plaćanja računa u st


Ksenija Vidmar

Preporučene objave

Poštovani,

pred 3 godine sestra i ja smo naslijedile stan od svojih roditelja nakon smrti oba roditelja.

Ostavinskom raspravom nam je dodijeljena polovica sve ostavštine, koja uključuje i stan.

Napominjem da u stanu nitko ne živi, jedino moja kćer dođe mjesečno na vikend (jer se udala i ne živi u gradu); moja sestra je suglasna s tim.

Posljednju godinu i po dana plačam isključivo sve račune stana (oko 500 kn mjesečno: struju, čistoću, komunalnu naknadu i pričuvu).

Moja sestra smatra da nije obvezna plačati išta osim polovice pričuve, jer moja kćer koristi dva-tri dana mjesečno stan (sobu i kupaonicu, jer jedu kod nas).

Struju sam pristala platiti, jer je uključen frižider i upali se nakratko bojler.

Vodu, čistoču, pričuvu zgrade i komunalnu i vodnu naknadu, mislim, dužne smo platiti pola-pola.

Napominjem da sam i razliku struje od prije 3 godine (dok je majka umirala) platila svojim novcem (2 000 kn) što sestra ne priznaje niti se ne želi suočiti sa računima.

Ona stan želi prodati i svojom polovicom kupiti sinu stan.

Sada nije diteljsko blago.

Nije vrijeme za prodaju i ne želim u bescjenje prodavati.Nikako.

Pozivam ju na razgovor. Odbija.Odbija sve: i podjelu stana, sve.

Što mi je raditi?

 

Hvala Vam na odgovoru!

Ksenija

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija