Jump to content

Zastara na nasljedstvo nužni dio

otpisani1
 Dijeli

Preporučene objave

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

Dijeli

• Online korisnici

• Slične teme

• objavio: radoznala_L
      Poštovanje,
      kupila bi kuću koja je u vlasništvu dviju osoba (3/4 + 1/4), trenutno imam novca samo za kupnju te 3/4, a za par godina ću imati za preostalu 1/4. Većinski vlasnik bi prodao odmah svoj dio, manjinski vlasnik živi u inozemstvu, nikad nije ni bio u toj kući, ali je tu 1/4 naslijedio.
      Da li se upustiti u kupnju većinskog dijela (nekretnina mi hitno treba!) i da li postoje problemi koje bi mogla imati u budućnosti?
      Savjetovana sam da kupim 3/4 od većinskog vlasnika, a kad budem imala ostatak novca da stupim u kontakt s manjinskim vlasnikom te od njega otkupim preostalu 1/4. Što sve može poći po zlu i na što bi trebala biti spremna ukoliko se odlučim na kupnju? Mogu li se uopće useliti u kuću koja nije u cijelosti moja? Može li mi manjinski vlasnik uvjetovati cijenu svog dijela veću od one koja je sukladna plaćenom dijelu?
    • objavio: ParaNO1d
      Pozdrav.
      Imam problem s prokišnjavanjem oko krovnog prozora. U 8. mjesecu sam prijavio problem putem maila, i od onda traje natezanje s investitorom. Kao nešto se radi, a i dalje curi. Garancije ističe na kraju 11. mjeseca (Zgrada je novogradnja, 30.11. ističe dvije godine od izdavanja uporabne). Što ako do tad problem i dalje ne bude riješen? Ja sam problem prijavio unutar garantnog roka. Od 8 mjeseca sam poslao nekoliko mailova za isti problem.
      Hvala za
    • objavio: Sawyer
      Postovani, trebala bih pomoc/savjet ako netko zna. Decku je prije 5-6 godina umrla mama te je on tada imao 17 godina. Posto je bio maloljetan nije nista potpisivao na ostavinskoj. Prije par mjeseci je dosla tuzba za mamin kredit za kojeg on nije znao. Tuze se on, tata i njegova sestra. Zanima me jel decko duzan otplacivati taj dug te moze li se ajmo reci izvuci iz toga posto nije znao nista o tome i sa 17god se nije mogo odreci nasljedstva, a nije ni nista nasljedio od mame. Sestra i tata naravno su bili punoljetni na ostavinskoj, a on ajmo reci nije imao pravo nesto u svoje ime jos napraviti.
    • objavio: Moje Pitanje
      Pozdrav, zanima me dali je za zemljište (navedeno u prilogu) moguće tražiti brisanje založnog prava radi zastare ili nekog drugog osnova?
      Prilažem dio zk-izvadka gdje se vidi da se Porezna uprava "upisala" na zemljište, a vlasnik se žalio da se stavka izbriše na osnovu zastare te je odbijena.
      Pitam jer neznam ima li uopće za takvo potraživanje/založno pravo zastare ili je bio problem u formi podneska.
      Dug prema poreznoj je nastao radi ne plaćanja doprinosa vlasnika zemljišta.
      Nisu mi dostupni ni podnesak niti to rješenje, ali vidim da se radi od 2005. godini te da se do sad nije ništa "pomaklo".
      Puno hvala unaprijed.

• objavio: jaandric
      Pozdrav,
      znanima me može li investitor ujedno biti i izvođač radova? Radi se o izgradnji višeobiteljske kuće od 4 stana gdje bi se stanovi radili za prodaju, bila bi dva investitora od kojih je jedan ujedno izvođač radova?
      Investitor bi kao fizička osoba trebao platiti svojoj firmi izvođačke radove? Je li to moguće?
      Kako bi bilo najbolje riješiti vlasništvo zemljišta, zgrade (pisati sve na investitora koji nije izvođač)?
      Hvala  puno,
       J.A.
  • Napravi novi...