Jump to content

Rastava, alimentacija i kredit


Upitnik23

Preporučene objave

Pozdrav,

imam konkretno pitanje na koje nigdje nisam nasao odgovor. Parametri slucaja su:

 

* ja sam jedina osoba koja prihoduje u obitelji

* imamo jedno dijete

* supruga ima dva stana, u jednom od kojih zivimo

* stan u kojem zivimo adaptiran je kreditom na moje ime (u otplati jos 10 godina)

 

U slucaju razvoda, ja bih se odselio i uzdrzavao i brinuo se o djetetu. Konkretno pitanje je alimentacija (jer supruga nema nikakvih prihoda, ali ima svoju imovinu) i sto se dogadja s kreditom kojim je adaptiran stan?

 

Moze li kredit uci u dio alimentacije? ili je to pitanje bracne stecevine?

Visina alimentacije je pretpostavljam izmedju 1000-1500 kn za dijete od 7-12 godina?

 

S obzirom da supriga nema svojih prihoda bi li i nju morao uzdrzavati u slucaju razvoda? Sto ako ne mogu sebe financirati u tom slucaju? Nema razvoda?

 

Puno hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

alimentacija je pravo djeteta i nema prebijanja.

alimentaciju uplaćuj na tekući račun ili štednu knjižicu staratelja

čuvaj potvrde o uplati. ili ako se radi o plaćanju na ruke traži potpisanu izjavu o primitku uplate (za svaki mjesec).

supruga ima imovine iz koje se može uzdržavati, radno je sposobna (predpostavljam) i nema pravo na uzdržavanje.

od vlasnika stana možeš tražiti povrat 1/2 sredstava uloženih u stan (povečana vrijednost) i preuzimanje otplate kredita ili povrata uplaćenih sredstava (od prestanka bračne zajednice u cijelosti a ne sam 1/2 rate)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija