Jump to content

alimentacija i prijetnja tužbom


fedeli

Preporučene objave

Lijep pozdrav , evo ovako sudski sam razveden 2.5 godina, plačam redovito alimentaciju od 1000kn za dijete od 6 godina. Ostao sam dužan bivšoj supruzi 1400kn alimentacije jer sam bio neka dva mjeseca bez posla. Zanima me dali postoji osnova za tužbu i ovrhu jer ona mi prijeti tužbom. Inače plaćam redovito alimentaciju i ne bježim od duga ali jednostavno nemam jer imam plaću od 3800kn a imam kredit od 2000kn i plus alimentacija od 1000 kn to dođe na 3000kn a meni ostane 800kn za život. Molio bih nekoga odgovor i pomoć

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

uplati dug (na više obroka)na račun skrnika ali navedi na čega se odnosi plaćanje.

čuvaj sve uplatnice ili ako alimentaciju plaćaš na ruke

traži potpis kao potvrdu za primljeni iznos alimentacije (i mjesec).

 

ako dug bude potraživala tužbom

dobit će spor (ako nemaš dokaz o uplati) a ti samo trošak i dug moraš isplatiti, uvečan za zakonske kamate.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Lijep pozdrav , evo ovako sudski sam razveden 2.5 godina, plačam redovito alimentaciju od 1000kn za dijete od 6 godina. Ostao sam dužan bivšoj supruzi 1400kn alimentacije jer sam bio neka dva mjeseca bez posla. Zanima me dali postoji osnova za tužbu i ovrhu jer ona mi prijeti tužbom. Inače plaćam redovito alimentaciju i ne bježim od duga ali jednostavno nemam jer imam plaću od 3800kn a imam kredit od 2000kn i plus alimentacija od 1000 kn to dođe na 3000kn a meni ostane 800kn za život. Molio bih nekoga odgovor i pomoć

 

Imate mogućnost tražiti smanjivanje iznosa određenog uzdržavanja, ali za to trebate imati određenu osnovu u nekim promjenama koje su se desile vezano uz vaše financijsko stanje. Napominjem kako je ovaj iznos koji plaćate praktički minimalan. Kako je Bovu napisao, ako vas ona tuži, dobit će, jer dug je dug.

 

S obzirom kako ste naveli da redovito plaćate uzdržavanje, probajte sa bivšom suprugom na kulturan i civiliziran način dogovoriti se oko ovog duga od 1.400,00 kuna, znači da ga pokušate otplatiti kroz par obroka, jer ak ode na sud, trošak će biti samo veći. Pobogu, pa riječ je o svega jednom i pol obroku uzdržavanja, nije valjda u takvoj situaciji da baš mora odmah dobiti tih 1.400,00 kuna? Probajte porazgovarati, objasniti joj da ćete platiti, ali da ne možete odjedanput, već molite za malo strpljenja i razumijevanja s njene strane. Vi dug ne možete izbjeći, a ona tužbu može podnijeti uvijek, i dobit će spor na prvom ročištu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija