Jump to content

Hitna košnja trave


confused1

Preporučene objave

Nedavno sam dobio iz čista mira bez ikakvih naznaka od općine službeni dopis (nema posebnog naslova osim "traži se") da bi trebao pokositi svoju zemlju u roku od 10 dana jer je trava visoko narasla i da je nastala šteta susjedima tj da im je zaklano nekoliko pilića. Ukoliko se to ne napravi u roku od 10 dana da će to izvršiti treća osoba na naš trošak.

 

Mene zanima dali općina to organizira treću osobu ili oni susjedi koji se žale za tako nešto i dali me uopće mogu tražiti to samo tako u roku od samo 10 dana? Što se tiče susjedovih pilića, baš neznam kakve veze ima visoka trava i na koji način on pušta piliće da se šeću okolo po visokoj travi...

 

U tom dopisu nije naveden nikakav članak niti jednog zakona, niti po kojem temelju oni to od mene mogu tražiti, samo broj katastarske čestice i da ja to trebam napraviti. Dizajn papira je kao i svaki drugi dokument od općine sa žigom i potpisom i hrvatskim grbom ali mi nekako nedorečeno sve to izgleda i više mi liči kao neka prijetnja nego pristojna molba.

 

Ja bi pokosio tu travi ali nikako ne mogu u roku od 10 dana jer ne stignem, niti ne vjerujem da ima nekog smisla sad to hitno raditi ako me nisu prije nikako obavijestili.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nedavno sam dobio iz čista mira bez ikakvih naznaka od općine službeni dopis (nema posebnog naslova osim "traži se") da bi trebao pokositi svoju zemlju u roku od 10 dana jer je trava visoko narasla i da je nastala šteta susjedima tj da im je zaklano nekoliko pilića. Ukoliko se to ne napravi u roku od 10 dana da će to izvršiti treća osoba na naš trošak.

 

Nije "iz čista mira", već vas je netko od tih susjeda prijavio komunalnom redaru, on je izašao na teren, snimio situaciju i to je razlog ovog dopisa.

 

Mene zanima dali općina to organizira treću osobu ili oni susjedi koji se žale za tako nešto i dali me uopće mogu tražiti to samo tako u roku od samo 10 dana?

 

Općina angažira. Rok od 10 dana je sasvim primjeren rok.

 

U tom dopisu nije naveden nikakav članak niti jednog zakona, niti po kojem temelju oni to od mene mogu tražiti, samo broj katastarske čestice i da ja to trebam napraviti. Dizajn papira je kao i svaki drugi dokument od općine sa žigom i potpisom i hrvatskim grbom ali mi nekako nedorečeno sve to izgleda i više mi liči kao neka prijetnja nego pristojna molba.

 

Nije bitan izgled, već sadržaj.

 

Ja bi pokosio tu travi ali nikako ne mogu u roku od 10 dana jer ne stignem, niti ne vjerujem da ima nekog smisla sad to hitno raditi ako me nisu prije nikako obavijestili.

 

Onda ćete platiti osobu koja će to pokositi.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija