Jump to content

Odricanje prava sluznosti upisanog na nekretnini


sandrogemo

Preporučene objave

Molba za pomoc :

 

Da li bi mi netko mogo pomoci sastaviti ili poslai pirmjer izjave o odricanju sluznosti (stanovanja, uporabe i plodouživanja) .

 

Ja sam vlasnik nekretnine na kojoj se moja otac ubiljezio na pravo dozivotne Sluznosti :

 

3.1. Primljeno: 23. siječnja 2008. Z- 329/08

Na osnovi ugovora o darovanju nekretnina od 19. studenog 2005. uknjižuje se pravo služnosti stanovanja, uporabe i plodouživanja na nekretninama u A za korist:

 

Sad je doslo do toga da se on svojevoljno zeli odreci te sluznosti , s obzirom na clanak 239. zv ( zakon o vlasnistvu ) , izjava mora biti jednostrana .

 

posto nisam dican pisanu Izjava a znam da to kako kazu nije nesto pretesko , molio bih ako mi netko moze pomoci to oformiti da to izgleda uredno i da na kraju Javni biljeznik to moze ovijeriti .

 

Hvala

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

zar nebi bilo jednostavnije da ode (korisnik prava) do gruntovnice (Općinski sud, Zemljišnoknjižni odjel) i podnese prijedlog za brisanje zabilježbe prava plodouživanja na nekretnini ? sudska pristojba je 50 kuna.

javni bilježnik je puno veči trošak i opet morate podnijeti prijedlog za brisanje zabilježbe.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

BRISANJE PRAVA DOŽIVOTNOG UŽIVANJA (PLODOUŽIVANJA i SL.)

1. Prijedlog (3x)

2. Smrtni list za nositelja prava doživotnog uživanja. Međutim, ako se nositelj prava, bez obzira na način stjecanja, tog prava odrekne na valjani način, tada se prijedlogu prilaže isprava o odreknuću. Potpis nositelja prava mora biti ovjeren kod javnog bilježnika (izvornik)

3. Pristojba 50,00 kuna biljega ili dokaz o oslobođenju plaćanja sudske pristojbe

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija