Jump to content

Republika Hrvatska oduzela zemlju


huskybucka

Preporučene objave

Evo ovako, imam dosta kompliciran slucaj, i potrebna mi je pomoc.

Deda je davno kupio zemlju, napravio ugovor, ali ju nikad niije prepisao na sebe,

sad nakon vise desetaka godina, ne znam po kojoj osnovi, drzava se upisala kao vlasnik 1/1 te zemlje.

Iza dede, nasljednici su moji ujaci i moja mama, kako je i moja mama umrla, nasljednik jednoga dijela sam i ja.

Ujak se zalio na tu odluku upisa drzave kao vlasnika i sud je trebao danas izici na lice mjesta, na zemljiste...medutim to se malo usporilo...

Ujak me pitao da li se zelim odreci u njegovu korist ili se prihvatiti..

Ni ja nisam na cisto sto bi...

Naime ne znam sta se dogada u takvim slucajevima, da li se na taj nacin zemlja otkupljuje od drzave ili ce se zemlja upisati na nas...

Naime, u slucaju da ne bi bilo velikih troskova prihvatila bi svoj dio...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pa da bi se mogla donositi bilo kakva odluka o nekom problemu, prvo je potrebno prikupiti sve potrebne informacije. Inače na temelju čega odlučivati? Vaš slučaj se ne čini toliko kompliciranim koliko je nedovoljno opisan.

 

Dakle, trebate saznati na temelju čega se država upisala, a to možete saznati uvidom u z.k. uložak, te traženjem dokumenta o upisu iz zbirke isprava.

 

Također treba saznati kakvu vrstu postupka vodi ujak - zemljišnoknjižni, ili parnicu ili je stranka u vanparničnom ispravnom postupku, ili nešto drugo. S obzirom na to da sud izlazi na teren, nije vjerojatno da se radi o z.k. postupku. Ovisno o vrsti postupka i svojem nahođenju ujak može braniti interese svih stvarnih suvlasnika, ili samo svoje. U drugom slučaju trebate se pojaviti kao stranka u postupku, a to onda povlači i troškove.

 

Teško je znati što su za vas veliki troškovi, to je relativno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Citiram;

"Deda je davno kupio zemlju, napravio ugovor, ali ju nikad niije prepisao na sebe,"

Tko je osoba s kojom je deda sklapao kupoprodaju,dali je ziv?

 

Nije deda ziv, tako da 100% nije ni taj covjek ziv...

Uglavnom u meduvremenu sam rijesila, odustala sam od toga, potpisala da ne ulazim u daljnje rasprave...

Al uglavnom, nije ni meni bas jasno na kojem temelju se drzava upisala....

Postiji neki zakon o dosjelosti po kojem bi to opet bilo djedovo, tj. nasljednikovo posto je deda umro...

Meni se cini da je to nekakav drzavni interes jer su uzeli i nekoliko desetaka okolnih parcela...

Sigurno imaju namjeru prodavati strancima...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija