Jump to content

zastara nasljedene ovrhe?????


deki01

Preporučene objave

teska situacija,probacu sto jasnije,pokojni otac je imao dug dinersu nekih 7000 kuna iz 2005 god.,za koji su oni NAVODNO pokrenuli postupak 2006god.,naravno s kamatama od

10 000 kuna + 1,300kuna troskovi ovrhe,

sad su oni meni poslali ovrhu na taj iznos + 1300 kn troskovi ovrhe na moje ime

 

znam rokove zastare,recimo, i nasljedno pravo,ali me zanima ima li ZASTARE s obzirom da je :

- dug iz 2005

- ovrha pokrenuta 2006 unutar 1 godine,ali nista nikada nije naplaceno

 

- ostavinska je bila nakon smrti u 11.mjsecu 2011 god.(nikakav dug nije bio spominjan)

- rj. o ovrsi sam dobio danas,znaci 1 godinu 8 mjeseci nakon ostavinske

 

Od kada se za mene racuna zastara,od dana nasljedivanja,od dana pokrenute ovre mom ocu ili kada..........od duga je znaci proslo 7 godina i jos da platim tolke kamate,i trosak rjesenja o ovrsi,sta mene briga sto oni sebe nisu mogli naplatiti,po toj logici ako ti nemogu naplatiti s tekuceg pa preinace na imovinu,onda ti 2 puta mogu naplatiti troskove ovrhe,ludost???ili samo hrvatska realnost

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nemože hanžeković ili diners donijeti rješenje za ovrhu. to može samo sud.

oni mogu samo poslati dopis,obavjest o dugu .osporavaj dug s obrazloženjem da si imao troška (vračanje dugova ostavitelja) u visini nasljeđene imovine.

rješenje za ovrhu mora glasiti na tvoje ime.

ovrhovoditelja uputi da u sudskom postupku protiv nasljednika,

dali si več platio neki dug ostavitelja.on se uračunava u dug koji je nasljednik dužan platiti umjesti ostavitelja .trošak sahrane.

 

ako sud odredi da si dužan vratiti dugove ostavitelja, do vrijednosti nasljeđenog dijela, zastara je 10 godina.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

od kad je rješenje za ovrhu postalo pravomoćno .

 

na rješenje za ovrhu uputu žalbu (u zakonskom roku od 8 dana od primitka rješenja)

osporavaj potraživanje s obrazloženjem da si imao trošak sahrane, vratio očev dug tj.posuđeni novac (i navest nekog od familije ko je voljan potvrditi da je tvom ocu posudio x svotu a ti si je vratio. ukupna svota bi trebala biti do visine duga.).

ako ne uložiš žalbu i pozoveš se na vrtačeni dug u visini nasljedstva

rješenje o ovrsi će nakon 8 dana postati pravomoćno i ovrhovoditelj se moženaplatiti putem fine, skidanjem sa računa.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 6 mjeseci kasnije...

HEEEELP

 

Mama mi je umra prije 2 god. i ostao je dug od Dinersa nekih 24.000 kn. Pošto sam ja isto imala dodatn karticu preko nje dug je dosao meni na naplatu i to prije nekih pola godine. Dobila sam od odvjetnika pisamce da moram platin dug u roku od 8 dana, ali sam se s njima dogovorila da to otplaćujem mjesečno po 500 kn. Oni meni nisu poslali nikakav izvještaj što i kolko je potrošeno novaca na kartici nego samo da sam dužuna pokriti dugove od mame,a kad sam došla u diners oni mene šalju kod odvjetnika jer su to njima prosljedili. Zanima me da li posoji nekakvo obvezno osiguranje u dinersu dok se postaje član ili kako to funkcionira? Ja sam zvala odvjetnike da mi izlistaju trošak, ali naravno da nisu. Koga mogu pitat da li je bila tamo osigurana (u DINERS-u)i da li to osiguranje pokriva dug.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 mjeseci kasnije...

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija