Jump to content

naplata osiguranja nakon prometne nesrece


Venesija H. Rydensjö

Preporučene objave

Ja bih vas molila za vase misljenje i savjet po mogucnosti vezano uz naplatu osiguranja nakon prometne nesrece. Naime, moj brat je kao suvozac zavrsio u bolnici i jedva prezivio nakon prometne nesrece koju je skrivio njegov prijatelj. prijatelj je u komi trenutno, a brat se oporavlja nakon izvadjene slezene i brojnih savova po glavi. nas zanima ( posto nam telefon zvoni od 0-24 sa brojnim ponudama raznih odvjetnika koji zele uzeti njegov slucaj) sto mi mozemo napraviti i da li on ima ikakvo pravo na bilo kakvu odstetu ? doktor mu je rekao da ce imati 20 % invaliditet zbog izvadjene slezene. rijec je o decku od 26 god.Molim vas za savjet! hvala unaprijed! Nesreca se je dogodila u Zagrebu, i svi su hrvatski drzavljani! To sto ja "pisem iz Svedske" ne znaci da sam mutava i da cu traziti pomoc na hrvatskoj stranici u vezi prekrsaja u svedskoj ?! ja sam samo sestra koja zeli pomoci svom bratu

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

ima pravo na naknadu štete, ali bitna pitanja nisu poznata.

naknada štete se isplaćuje prema kriterijima koje je donio Vrhovni sud RH

http://www.vsrh.hr/EasyWeb.asp?pcpid=954

http://www.iusinfo.hr/Appendix/DDOKU_HR/DDHR20110111N53_5_1.pdf

dali je vozač,koji je skrivio prometnu, bio pod uticajem alkohola i imao vozačku dozvolu ?

ako je bio pod uticajem alkohola odgovornot je vozača ili vlasnika vozila i oni plaćaju naknadu štete, u umanjenom iznosu zbog doprinosa oštečenika (sjeo u vozilo a znao je da je vozač pod uticajem alkohola).

ako vozač nije bio pod uticajem alkohola naknadu štete tražiti od osiguranja u kom je vozilo osigurano (pismeno preporučeno i sa povratnicom).

 

oprezno sa odvjetnicima. sačiniti pismeni ugovor o zastupanju i visini navnade za odvjetnika ili da odvjetnik radi po tarifi (što može biti puno skuplje zbog odugovlačenja postupka)

punomoć odvjetniku ograničiti samo na zastupanje pred sudom

bez mogučnosti nagodbe bez odobranja opunomoćitelja.

paziti kakvu izjavu potpisujete ako pristanu na dogovor za naknadu štete.

 

zastara potraživanja naknade štete je tri godine od saznanja za štetu ili po završetku liječenja.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija