Jump to content

max tv i ugovor preko telfona


bljakfujkaka

Preporučene objave

Molim Vas za savjet ako tko je upućen..

Oca su mi zvali preko telefona i ponudili mu maxtv uslugu. Na pitanje da li će mu biti moguće preko maxtv hledati hrvatsku ligu, čovjek je odgovorio da hoće. Otac je pristao na takav ugovor. Sve je bilo ok, no nakon mjesec dana isključen mu je sportski program. Zvali smo službu za korisnike i rekli su nam da je imao te programe samo promotivno na mjesec dana. Taj maxtv služio je, da stvar bude gora, samo za njegovo gledanje utakmica. Sad otac želi otkazati preplatu. Čitala sam malo zakone o takvim ugovorima i piše da su trebali poslati obavijest u kojoj piše ako se ne žali korisnik unutar nekih nekoliko dana, da se ugovor smatra valjanim. Otac kaže da tu obavijest nije nikad dobio. Kontaktirala sam opet službu za korisnike i uputili su me da službi za prigovore pišem te zatražim snimku tog razgovora.

Tako sam im i pisala. Tražila snimku, rekla kako nismo dobili obavijest. Odgovorili su nakon desetak dana. Kažu da su oni obavijest poslali i na fin način odbili dati mi snimku.

Zanima me što mi je sad činiti?

Unaprijed hvala na odgovrima i savjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Članak 282 (Zakon o obveznim odnosima)

Kad strane vjeruju da su suglasne, a ustvari među njima postoji nesporazum o pravnoj naravi ugovora ili o kojem bitnom sastojku ugovora, ugovor ne nastaje

Isticanje ništetnosti

Članak 327.

(1) Na ništetnost sud pazi po službenoj dužnosti i na nju se može pozivati svaka zainteresirana osoba.

Neograničeno isticanje ništetnosti

Članak 328.

Pravo na isticanje ništetnosti ne gasi se.

 

 

Zakon o zaštiti potrošača (pozivat se na taj zakon a i ZOO)

 

Raskid ugovora u slučaju da obavijest o pravu na raskid nije izdana

Članak 34.

Ako potrošač nije primio pisanu obavijest iz članka 32. ovoga Zakona, njegovo pravo na raskid ugovora iz članka 33. ovoga Zakona nije vremenski ograničeno.

Potvrda prethodne obavijesti

Članak 44.

(4) U slučajevima u kojima je dužan izdati potvrdu prethodne obavijesti, teret dokaza izdavanja te obavijesti je na trgovcu.

Rok za raskid ugovora ako potvrda prethodne obavijesti nije dostavljena

Članak 46.

(1) Ako trgovac nije ispunio svoje obveze iz članka 44. ovoga Zakona, potrošač će imati pravo raskinuti ugovor u roku od tri mjeseca.

Oblik raskida ugovora

Članak 47.

(1) Ugovor se raskida pisanom obaviješću o raskidu poslanom trgovcu.

(2) Ugovor je raskinut u trenutku kada je trgovac primio obavijest o raskidu.

(3) Smatra se da je ugovor raskinut na vrijeme, ako je obavijest o raskidu upućena unutar rokova iz članka 45. i 46. ovoga Zakona.

 

pismeno (preporučeno i sa povrtnicom, što čuvaš sa kopijom pismena) operateru otkazati ugovor.

bitno je da naglasite da ugovor otkazujete zbog nesporazuma,nije izdana obavjest o raskidu ugovora itd.

opremu vratiti uz potvrdu o vračanju opreme.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija