Jump to content

Krađa mobitela


boleo89

Preporučene objave

Ovako, prije par dana (8.9.) mi je ukraden mobitel na radnom mjestu (u kaficu). star 3 dana, radi se o mobitelu ispod 2000kn, tocnije 1998kn. Prijavio sam policiji, naveo glavnog osumnjicenog. Naime, 2 osobe su bile u objektu, ostali na terasi, jedan je sjedio u kutu, drugi (glavni osumnjicen) je bi za sankom, i odjednom se pozdravio samnom, nije platio pice i nije ga ni popio do kraja i nestao (cest gost je bio do onda). Posto sam na mobitelu imo aplikaciju za lociranje mobitela u slucaju gubitka, prvi dan sam se registrirao na nju i provjerio dal radi. 9.9. je bila zabiljezena aktivnost IMEI-a i poco sam skenirat stalno i locirao mi se uredjaj na nekoj adresi. Otiso opet na policiju, objasnio im sta sam napravio, ispostavilo se da je to adresa od glavnog osumnjicenog. Rekli su mi da nista ne poduzimam, da budu oni to drugi dan rijesili i kontaktirali me. Naravno, nista nisu napravili, i danas mi se od doticnog krivca pojavio sin (kojeg sam upozno kad je krivac dosao sa cijelom obitelji u kafic), sin ima oko 11god, pito me jel sam mozda izgubio mobitel, jer je njegov tata kupio mobitel od nekog za 2 pive, i vidio je sliku mene na njemu. i reko sam mu da jesam i nisam reko da je ukraden, nego da veli tati da mi ga vrati (naravno nije covijek dosao niti me ikako kontaktiro), danas sam opet bio na policiji i ispricao i to i rekli su mi da neznaju dal ce danas sto poduzet il sutra. Sad me zanima, dal oni uopce mogu ista, dal su morali reagirat kad sam im prvi put doso i lociro pred njima uredjaj. Sto mogu ucitnit ako ne dobijem nazad uredjaj? i dal se moze gdje ulozit prigovor na rad policije?

 

 

Hvala na odgovoru

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Sve to stoji, ali problem je sto oni meni govore kako ce istog casa ili drugi dan postupati, ali ne postupaju, meni kazu da nesmijem sam nista, jer bi mogo zaradit prijavu zbog uznemiravanja, sto je teze kazneno djelo od same kradje mobitela (tako su mi rekli), jucer me inspektor (ili sta li je vec) pitao dal sam kontaktiro covijeka koji mi je uzo mobitel, a prije 3 dana mi je receno da ni u kojem slucaju to nesmijem napravit. Vise neznam sto bih, a kako vrijeme ide, covijek ce skuzit da znam di je mobitel i najvjerojatnije ce ga unistit, i onda tek nemogu nista, a ostacu bez mobitela, sam zato jer se odugovlaci s tim. I ko ce meni nadoknadit stetu? niko, a moglo se bez problema doc do njega, jer se znalo gdje se nalazi, a radi te 2kn zbog cega je to kradja manje vrijednosti (il kak se to vec zove), ne kuzim to, zasto se toliko povisila ta svota, u principu bi znacilo da ako covijek uzme nekom stvar u vrijednosti manjoj od 2000kn ima manja veca prava na tu stvar nego vlasnik te stvari.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

E pa neće reći da neće postupat.Oni će otkrit počinitelja i za vrijednost manju od 2000 kn ali neće podnosit kaznenu prijavu nego to oštećenik mora sam (tako su doneseni propisi).Može se otići još jednom kod njih i pitat kad će bit riješeno te u slučaju muljanja tražit razgovor s njihovim šefom (pomoćnik za krim policiju) ili načelnikom postaje pa će se vidjet njihova reakcija.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

a najgore je sto je pocinitelj odkriven i ak danas nista ne jave, a rekli su jucer da ce sigurno danas nesto napravit, il cak jucer, al nisam se ni nado da oce jucer, moracu popricat sa nekim od nadleznih, jer su idijoti, ak su mislili odugovlacit, mogli su rec da probam rijesit sam to na miran nacin i gotovo, oso bi, pito bi dal ce ga vratit, ak ne, priprijetio bi mu privatnom tuzbom, imam dokaze za to, i gotovo, a sad moram cekat da se oni sjete reagirat, a ja nesmijem se mjesat dok cekam da se sjete, jer su mi tak rekli, ko da rade za njega

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Mislim, sto im treba za otkrivanje? Jedini osumnjicen, lociran mobitel kod njega, i njegov sin je reko da je mobitel kod njih doma. Kako onda nije odkriven, a oni se ne trude, ne zele ga locirat, ne zele ni ispitivanje obavit, ne zele nist, nisu nista poduzeli, sve sam sam napravio, oni osim sto su se trudili pisat, dalje nista nisu. Sto je jos najbolje, covijek je poznat po kradjama policiji i nisu se udostojili otic tamo. To mi nije jasno, sto oni zapravo moraju kod prijave napravit, kad je sve svima jasno, dakle, nema sad da je tu vise osumnjicenih, pa da treba otkrit ko je, dakle, sve je crno na bijelo, samo treba tam otic i s njim obavit razgovor, sto se nije dogodilo. Sto oni kod takve prijave su duzni napravit?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Jednostavno rečeno počinitelj te krađe je još "neotkriven" jer nisu obavili posao koji su dužni obavit (razgovor sa njim,svjedocima,priv.oduzimanje predmeta,pisanje raznih izvješća...).Oni samo znaju da ste vi rekli na koga sumnjate da je izvršio krađu međutim to se osobi mora i dokazat.Trenutno je ta osoba samo u posjedu ukradene stvari i ne mora nužno bit i počinitelj krađe nego prikrivač (posebno kazneno djelo).

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

kukam po portalu kad sam na poslu, kad nisam na poslu sam na policiji, zasto pismeno? dal se nesto mijenja? Prijavio sam usmeno i policiji i operateru, mobitel je osiguran, al nemogu nist s osiguranjem, ako ne dobijem od policije potvrdu (il sta li vec) o kradji, a i ak to uzmem onda znam da mi tek onda nece nist napravit, ja cu dobit pisljivih 400kn, a znam di mi je mobitel, kod koga. Zato i pitam koje su mi opcije, sta moram tocno napravit, kako i di

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Boleo89, policiji je vaš predmet, upravo zbog činjenice da se radi o krađi stvari male vrijednosti (do 2.000,00 kuna), metaforički rečeno "deveta rupa na svirali". Po važnosti, vi ste im na zadnjem mjestu, i to je razlog zašto nisu ažurni.

 

Trebali ste lijepo po saznanju od počiniteljeva djeteta da se mobitel nalazi kod počinitelja, otići do njega, i lijepo smireno zatražiti da vam vrati mobitel i da nećete nikakve dodatne radnje poduzimati protiv njega, u protivnom da ćete ga i prijaviti policiji i tužiti. On bi vam od straha mobitel predao, i priča bi bila završena. Uostalom, to još stignete napraviti.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

nece bit racun velik, predplata je, prijavio sam da mi je ukraden mob istog trena s posla telefonski i blokirana je kartica, mobitel kad se prvi put upalio je lociran i zakljucan, s mobom on nemoze nista, isti dan kad sam bio gotov s poslom sam oso na policiju i prijavio kradju i naveo osumnjicenog, drugi dan kad se prvi put upalio mob, kad sam ga lociro, odneo sam laptop, pokazao policiji kako sam ga lociro i gdje je lociran, i poklopilo se ime i prezime s adresom, iako ja nisam znao adresu tog covijeka.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

aha, znaci ipak su duzni obavit razgovor, sto jos nisu napravili, da bar znam da su ista napravili, lakse bi mi bilo, ovak se ja jedini trudim, a svezane su mi ruke, a oni govore kako ce nesto napravit , al ne rade nista

Prošetaj do pomoćnika za krim policiju i traži odgovor kad će započet tj.završit s radom.Ako mulja kao i operativci reci da ćeš se žalit MUP-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Pitanje: u subotu navečer ukraden je mobitel. Policiji je prijavljeno u nedjelju ujutro. Kod osumnjičenog je pronađena baterija od tog mobitela i polomljena memorijska kartica (vjerojatno moja, ali pošto je polomljena ne može se provjeriti šta ima na njoj. Postoji još jedan problem: živim uz granicu sa BiH tako da je mob već vjerojatno tamo prodan. Smartphone je, vrijednost 2500 kn. Zanima me kakve će sankcije biti za tog lopova jer mob vjerojatno neću dobiti, ako je otišao u bih. Na koji način ću dobiti nadoknadu štete, ako se uopće može šta dobiti...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Pitanje: u subotu navečer ukraden je mobitel. Policiji je prijavljeno u nedjelju ujutro. Kod osumnjičenog je pronađena baterija od tog mobitela i polomljena memorijska kartica (vjerojatno moja, ali pošto je polomljena ne može se provjeriti šta ima na njoj. Postoji još jedan problem: živim uz granicu sa BiH tako da je mob već vjerojatno tamo prodan. Smartphone je, vrijednost 2500 kn. Zanima me kakve će sankcije biti za tog lopova jer mob vjerojatno neću dobiti, ako je otišao u bih. Na koji način ću dobiti nadoknadu štete, ako se uopće može šta dobiti...
i da, podnijela sam kaznenu prijavu.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

U kaznenom postupku postavite imovinsko-pravni zahtjev za naknadom vrijednosti mobitela - 2.500,00 kuna. Ako okrivljeni bude osuđen, vama će se najvjerojatnije dosuditi IP zahtjev. Hoćete li se uspjeti naplatiti, ovisi o financijskom stanju okrivljenog - ima li što iz čega bi se mogli naplatiti.
a koja kazna je predviđena? Nije prvo takvo djelo da je osumnjičeni počinio.
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija