Jump to content

da li može biti teže?


anonimno

Preporučene objave

vježbenik sam od 10. mjeseca prošle godine. sada je 7. i ja vise ne mogu ljudi moji. cekam godisnji kao spas, a radim s pola snage.

 

Rad kao rad, nije mi tesko sto radim od 8 do 8, ali taj stres i strah da si nesto zeznuo, propustio i da neces uspjet obaviti me vise kida!! radim kao konj, 90% stvari ja obavim, i ok, zadovoljni su samnom, ali kako vise izdrzati taj pritisak? :-?

 

zanima me da li je i drugim odvjetničkim vježbenicima tako? vecina ljudi koje znam isto se ubijaju od posla, ali ima li tko neku tehniku opustanja, smirivanja kad nesto sj...., ili kad te sef opere, to me tako zanima, i bas bih voljela cuti kako se vi ostali nosite s tim poslom, bacanjem u vatru doslovno.....

 

tko nije ili nije bio odvjetnicki vjezbenik, to ne mooze razumjeti (ovime svjesno pristajem na pobune sudačkih vježbenika, pripravnika u upravi , ministarstvu itd.) ali sad sam stvarno očajna, nemam vise snage i trazim ju od vas moji vjezbenici........pisite pisite....ako uhvatite malo vremena..pusa svima

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

A cuj opcenito odvjetništvo nije za ljude koji ne žele karijeru.

Ako si žena i želiš imati obitelj onda radije traži posao negdje drugdje (sud, osiguranje, banka i sl.) jer ti neće biti ništa drugačije, puno se radi i malo se spava.

Ali ako si karijeristica kao vecina žena u odvjetništvu onda primijeni ovo--- uzmi svoj ritam rada i ne mijenjaj ga. Pokaži im da ne možeš više od onoga što radiš (iako znaš da bi mogla) jer dugoročno će te previše rada dotući.

Ne poistovjećuj se sa strankama i njihovim problemima jer ih ti nisi stvorila, a ako su nerješivi nisi ti ništa kriva.

Samo radi u svom ritmu, druži se sa što više ljudi i imaj privatni život jer ćeš inaće postati rob ovom poslu koji je ipak samo posao i ništa više od toga

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ja sam isto vježbenik od 10 mj. Na početku je principal provjeravao ono što sam napisao prije nego izlazi iz kancelarije, a sada gotovo ništa ne kontrolira, nego samo pošalje.. To me užasno opterećuje, frka mi je da nešto ne zeznem. Nije mi problem radit cijeli dan, ali i kad dođem doma nakon posla mislim jesam li nešto dobro napravio ili nisam.

Mislim da će nam biti bolje kada nam neke stvari prijeđu u rutinu. Još nismo sigurni u sebe i u svoje znanje, a ni ne možemo biti kad smo ipak prekratko u tom poslu. Treba vremena..

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

radim od 6 mjeseca prošle godine bez dana godišnjeg, ubijem se ko konj od posla, vodim cijeli ured, pišem i potpisujem sama sve i naravno da pucam po šavovima...godišnji nam je ljetnji, kolektivni i ja se već danim vučem po uredu i čekam taj dan......ma neće ni to dovjeka ali najgore je što mi se čini da moj principal to uopće ne cijeni ali ako slučajno odem na jeden dan u uredu nastane rasulo...jedno sam sigurna, ako već sada sam u stanju voditi ured pa moj će raditi ko švicarski sat...do tada ću navući debelu kožu i stav..samo ti seri ja znam koliko vrijedim ;-);-);-)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Veći je broj pravnika zaposlenih izvan pravosuđa. Poslovi pravnika u trgovačkim društvima ili pojedinim ustanovama variraju, ovisno o djelatnosti tvrtke ili ustanove u kojoj rade. Bave se donošenjem pravilnika, pravnih akata, statuta, zastupanjem svojih tvrtki ili instutucija u slučaju spora te kadrovskim poslovima. Slične poslove mogu obavljati i pravnici zaposleni u ministarstvima, odnosno tijelima državne vlasti. Neki pravnici rade kao savjetnici u okviru pojedinih resora unutar ministarstava. Njihovi poslovi uključuju i upravni i inspekcijski nadzor nad područjem kojim se određeno ministarstvo i njegove uprave bave. Utvrđuju raspored osoba koje izvršavaju pojedine poslove, prate rad u mjesečnim izvješćima, provjeravaju usklađenost podzakonskih akata sa zakonom i zakonitost obavljanja poslova.

 

 

Radni uvjeti

 

 

Radni uvjeti pravnika ovise dijelom o vrsti posla i mjestu zaposlenja. Većinu poslova pravnici obavljaju u svojim uredima, knjižnicama i u sudnicama. Pravnici zaposleni u sudstvu, privredi, pojedinim ustanovama i tijelima državne vlasti imaju propisano 40-satno radno vrijeme na tjedan. Odvjetnici sami reguliraju radno vrijeme, stranke u pravilu primaju u popodnevnim satima u vrijeme koje sami odrede. Suci i odvjetnici često rade i izvan radnog vremena, prou-čavajući spise, pripremajući se za sljedeće predmete, pišući presude i sl. Neki pravnici zaposleni u Ministarstvu unutrašnjih poslova, Ministarstvu obrane i Upravi za izvršenje kaznenih sankcija pri Ministarstvu pravosuđa zbog otežanih radnih uvjeta imaju beneficirani radni staž.

 

 

Poželjne osobine

 

 

Izvođenje valjanih zaključaka o pravno relevantnim činjenicama zahtijeva dobro razvijene sposobnosti logičkog zaključivanja. Fleksibilnost u mišljenju, umješnost u prilagodbi i primjeni teorijskih znanja na specifične životne situacije te staloženost i strpljenje u odnosima s drugima poželjno je u većini pravničkih poslova. Visoka odgovornost, savjesnost u radu i ponašanje u skladu s čvrstim etičkim načelima vrlo su važne osobine pravnika. Lakoća usmenog izražavanja, vještina komunikacije i uvjerljivost u nastupu bitne su karakteristike osobito u radu odvjetnika.

 

 

Osposobljavanje

 

 

Za bavljenje poslovima pravnika potrebno je nakon srednje škole završiti četverogodišnji studij prava. Pravo se u Hrvatskoj može studirati na sveučilištima u Zagrebu, Splitu, Rijeci i Osijeku. Završen studij daje stručni naziv diplomirani pravnik. Položen pravosudni ispit nakon završenog studija preduvjet je za rad u odvjetništvu, sudstvu te vođenju upravnih postupaka. Javni bilježnici, uz pravosudni ispit, moraju položiti i javnobilježnički ispit. Svi ostali diplomirani pravnici polažu državni ispit. Suce imenuje Državno sudbeno vijeće, a mogućnosti napredovanja u hijerarhiji sudbene vlasti neposredno ovise o radnom iskustvu, odnosno godinama radnog staža.

 

 

Bliska zanimanja

 

 

Naobrazba iz pravne znanosti i temeljito poznavanje zakona korisno je i u nekim drugim zanimanjima. U tom su smislu pravnicima srodna zanimanja novinar, politolog, ekonomist te pojedina zanimanja u državnoj upravi, kao što su diplomati i visoki službenici Vlade.

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...

Za utjehu radiš!! Ne mislim ovo u smislu ima masa nezaposlenih bla, bla..

Evo za početak radiš svoj posao i učiš. I čini se a si dobra u tome, kažeš da su zadovoljni. Ja sam ti zavidna!

Probaj bit na MUP-u s radnim dozvolama do 4 a onda doću ured slagat spise do 7? Ili jednostavno stat u uredu do 11 i čekat otpust jer je politika ureda da se odlazi kad šef dopusti? A šef nekad radi do 7,8,9,10,11! Ali ne želi bit sam u uredu kad već moćže netko bit s njim (citiram) I onda skužiš da nakon 6 mjeseci radai da ne znaš ništa više nego što si znao kad si se zaposlio.

Ili dobiješ godišnji u ona 2 tjedna kolovoza kad su praznici. Ali se u petak popodne oko 3 ispostavi da je ponedjeljak koji je trebao biti prvi dan tvog godišnjeg nešto jako jako hitno što se ne množe odgodit. Ispostavi se da je to nešto privatno što njemu treba. I ti onda zahvališ bogu što nisi kupio nepovratnu avionsku kartu. A nisi je kupio jer se do petka nije točno znalo da li ćeš uopće ići.

I nakon par mjeseci ti plačeš dan za danom i vučeš se naokolo bez snage, nesposoban za bilo što.

Ukratko: uvijek, ali baš uvijek može bit teže!

 

 

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija