Jump to content

drugo ročište-pisanje izjava i sazivanje svjedoka


maro23

Preporučene objave

Zdravo! Prvo moram reći kako je forum super i zahvalit se svima koji odgovaraju na upite. :)

Imam par pitanja.

 

Prije skoro godinu dana privedena sam u policijsku postaju zbog toga što je iza mene nađen joint cca 1 gram. Sa mnom je bio prijatelj i dvije prijateljice. To nije bio moj joint, kod mene nije ništa nađeno, niti sam ga ja bacila. Tog dana kada su me priveli policajci su tvrdili da sam ga ja bacila i da su me vidjeli kako ga bacam. Što nije istina jer ga ja nisam bacila i bio je potpuni mrak. Oni su pretpostavili da sam ga ja bacila jer je bio iza mene metar, metar i pol. Priveli su me, napisali zapisnik u kojem piše da su me vidjeli kako ga ja bacam itd... Ja sam cijelo vrijeme tvrdila da joint nije moj i da ga ja nisam bacila. Nisam potpisala papir o privremenom oduzimanju predmeta. Nakon kojih mjesec dana pozvana sam u policijsku postaju na razgovor gdje sam ponovila istu priču.

 

Sada, nakon skoro godinu dana bila sam pozvana na ročište.

Ja sam opet ponovila istu priču. Da to nije moje, da ga ja nisam bacila, da kod mene nije nađeno ništa. Ona je rekla da ja mogu lagat a da policajci sigurno neće lagat. I tako je presuda bila da će se održat sljedeće ročište s policajcima. Sutkinja mi je rekla da ću sigurno biti kriva.

 

Mene zanima da li mogu priložiti izjave prijatelja mom predmetu na sudu? Izjave gdje oni kažu da ja to nisam bacila i da kod nas ništa nije nađeno. Potpisane izjave ovjerene kod javnog bilježnika. Da li je to moguće? Inaće, oni su isto bili pozvani u policijsku postaju na razgovor kojih mjesec dana nakon događaja. Gdje su ispričali istu priču kao ja.

 

Ako nije, da li mogu poslat neki zahtjev da oni budu svjedoci na sljedećem ročištu? Ako mogu gdje ga šaljem?

 

Imam osjećaj da nešto moram poduzet. Ako dođem na sljedeće ročište i suočim se s policajcima bez ikakvih svjedoka bit ću kriva.

 

Hvala!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo predlagat svjedoke i to tražit da se uvede u zapisnik.Jesi to tražila prvi put?Imaš pravo i zatražit da policija prezentira sl.bilješke o obavljenim razgovorima sa prijateljima a isto možeš tražit na raspravi da policajaci kažu da li su obavljali razgovore s njima.Kako je vjerovatno išao optužni prijedlog imat ćeš pravo žalbe na presudu VPS-u.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imaš pravo predlagat svjedoke i to tražit da se uvede u zapisnik.Jesi to tražila prvi put?Imaš pravo i zatražit da policija prezentira sl.bilješke o obavljenim razgovorima sa prijateljima a isto možeš tražit na raspravi da policajaci kažu da li su obavljali razgovore s njima.Kako je vjerovatno išao optužni prijedlog imat ćeš pravo žalbe na presudu VPS-u.

 

Sutkinji sam rekla da imam svjedoke. Na što je ona rekla da mi oni ne mogu bit svjedoci. Jer su mi prijatelji. Naravno ja sam se šokirala i prije nego što sam se zbrojila sam već bila vani.

Kako sada mogu predložit svjedoke za sljedeće ročište? Ili na tom sljedećem ročištu?

:)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Već ti je odbila svjedoke tako da ne vjerujem da će ih sada uvažit.Tražit možeš ali ona prihvaća ili odbija svjedoke.Traži opet na sljedećem.Pitanje za policiju:ako je bio mrak na koji način su vidjeli tko je bacio joint?Iako je bio mrak da li je mjesto bilo osvetljeno iz daljine?Sa koje udaljenosti su vidjeli odbacivanje?Koliko dugo su vas pratili pogledom/gledanjem?.....Za razliku od optuženog svjedoci ne smiju lagat.Ni prijatelji ni policija.(A ako joj to kažeš znaš rezultat iako se rezultat već nadzire).Ostaje ti VPS.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Maro23, obavezno zatražiti od sutkinje da u zapisnik unese vaš prijedlog za ispitivanjem svjedoka i na koje okolnosti ih predlažete da se ispitaju (možete navesti ovo kaj je Sivko napisao). Ako ih odbije, morat će u presudi obrazložiti zašto ih je odbila i to će vam biti ključ za "napad" na njenu presudu. Ali da biste to mogli onda isticati u žalbi, mora se evidentirati vaš dokazni prijedlog ispitivanja svjedoka. Inače, ne vjerujem da će ih odbiti, ako ih formalno zatražite, jer tada postoji vrlo velika šansa da joj presuda padne na VPS-u. Toga je i sutkinja jako dobro svjesna.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija