Jump to content

Prava na odstetu (naknadu stete)koja je prouzrokovana saobracajnom nesrecom


rey619

Preporučene objave

Postovani,

Imam par pitanja vezanih za saobracajnu nesrecu. Saobracajna nesreca koja se dogodila zavrsila je nesretno gdje je jedna osoba smrtno stradala. Smrtno stradala osoba je udarena straga dok je upravljala motornim vozilom. Znaci nije ona kriva nego vozac automobila koji je udario straga smrtno stradalu osobu. Vozac koji je skrivio nezgodu je imao i alkohola u krvi ali ne i puno.

E sada me zanima kakve su sanse za nakdanu stete i koliko one iznose (minimalne i maksimalne). Niti jedan iznos ne moze nadoknaditi ovaj gubitak ili vratiti u prethodno stanje ali me zanima o kojim se iznosima radi.

Smrtno stradala osoba je imala i maloljetno dijete. Da li to dijete osim jednokratne naknade stete ima pravo i na rentu s obzirom da je poginula osoba bio njegov izdrzavatelj.

Osoba koja je udarila smrtno stradalu osobu je imala strane registarske tablice. Da li to mijenja ili utjece na visinu naknade stete.

Svaka informacija ili savjet je dobrodosao u ovako teskoj situaciji.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Gdje se desila prometna nesreća - u RH ili inozemstvu?

 

Ako se prometna desila na području RH, pogledajte ovdje - http://www.iusinfo.hr/UsefulDocs/Content.aspx?SOPI=DDHR20110111N53

 

Pravo na rentu bi također postojalo.

 

Svakako vam je u interesu potražiti stručnu pomoć kod odvjetnika specijaliste za naknade štete.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija