Jump to content

Draga sestra


anonimno

Preporučene objave

Mojoj "dragoj" sestri sam dao na koristenje stan u Zagrebu s dogovorom da samo placa rezije, 318 kuna otplate stana.

Nakon 4 godine koristenja otkrio sam da nije platila ni kune: oko 54.000 kune rezija. Uvela je plin na moje ime (uz krivotvorenu punomoc) i na kraju.... nije me pustila u stan pozvavsi u pomoc policiju "radi pokusaja provale".

Policija me nasla sa suprugom i koferima ispred ulaza i nije intervenirala jer je navodno u pitanju imovinsko pravni odnos.

Tada sam, nakon istrage, saznao da u u postupku neki izmisljeni dug za koji nisam nikada ni primio tuzbu. Uspio sam preko suda dokazati da je navod o dugu nepostaojeci i sestra je izgubila spor.

U medjuvremenu uspjevam uci u stan uz pomoc bravara, biljeznika i dva svjedoka. Nakon intervencije advokata i opet policije, opet jedne izmisljene prijave o prijetnji, uspjevamo se dogovoriti da sestra napusti stan. Nakon 10 dana nalazimo, nakon poziva susjeda, stan otvoren i potpuno prazan. Bez nasih stvari, fotografija , djecjih uspomena. Strasno. Ali svi nas tjese da je dobro proslo: imamo nasa 4 zida.

Nakon nekoliko mjeseci saznajemo da je stan koristen par godina kao advokatska kancelarija. Zaboravih reci da je moja sestra ODVJETNIK Ured je dvije godine radio a da ona nije bila clan odvjetnicke komora. Saznajemo i jos nesto: da je stan prodan !

U medjuvremenu roditelji mi se povjeravaju da netko sestri prijeti te da su "morali" dati vikendicu kao garanciju za otplatu duga.

Stan je prodan na osnovu lako dokazane falsificirane biljeznicke punomoci. Ali sada je i u pitanju i ovrha nad vikendicom. I taj je dokument pod upitom jer su vidljivo zamjenjene neke stranice Ugovora. Pecati ne odgovaraju.

 

Godinama smo na sudu.Placamo advokate i uspjevamo dobiti da nam se vrate 54000 kuna neplacenih rezija. Procesi kostaju a sestra prelazi iz HGK u jos bolju firmu te joj ne uspjeva nitko sjesti na placu. Tragedija.

Da li se sto moze napraviti i da li ce sestra biti krivicno kaznjena zbog falsifikata prodaje, prevare roditelja, falsifikata Ugovora o

otplati duga, dvogodisnjeg ilegalnog rada kao odvjetnica. Ima li pravde u HR? Trenutno, jer zivim u inozemstvu, smo pozvani kao svjedoci na saslusanje o krivotvorenim dokumentima, uspjeli smo odgoditi izvrsenje ovrhe nad vikendicom. Koji nas jos troskovi cekaju ne znamo. Samo znamo da je pravda spora te da nas samo kosta.... Sto mislite o svemu tome.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

I ja se moram smijati a ne plakati. Inace moja draga "sestrica " je bas tako napravila sa svojim muzem. Nakon niza izmisljenih prijava o prijetnji, te nakon sto mu je isprarznila racun u banci, dali

izbatinati od dvojice "zastitara" u centru Zagreba.... poslala ga je na dva mjeseca u zatvor. Sto kazete na to ? Zaista spretna odvjetnica, nema sta.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Znam. Upravo to i radimo. Za krivotvorenje je kazna neizbjezna i u listopadu trebamo svjedociti, za stetu smo dobili proces i sjedamo joj na placu, ali za sve tegobe i poremecene (i u obitelji) odnose tesko se moze naplatiti steta. Nema kìone kazne koja nam moze nadoknaditi nestale licne stvari, fotografije, uspomene...

ne mogu samo shvatiti da Odvjetnicka komora nista ne poduzima da se takva pravnica udalji iz svoje profesije. Pa makar danas radila u nekom Zavodu za zastitu cijena u selskoj. Sramota.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da ste slučajno - suprug........( o kako to jadno zvuči )..već bi vas proglasili paranoikom, alkoholičarem i zlostavljačem vaše sestre (ops, supruge )........to je gotovo zakonitost u postupanju tzv. timova za obitelj - psihologa, pravnika i socijalne radnice - čuveni trio bez trunke mozga koji provodi zacrtanu politiku " boraca za liberalnu hrvatsku, ukljucujuci borce protiv nasilja nad ženama", dok privatno još uživaju zamišljajući kako Munib Suljić ispaljuje metak u nevinu, neokoštalu lubanju djevojčice iz obitelji Zec, i još puno drugih u koje je zavirio Smiljko Šagolj ( muška varijanta Hloverke i Neve Tolle....)....

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nazalost na to ne pomisljam. Zbog roditelja. Oni su stari i misle da nesto ne postoji ako se o njemu ne govori. Tesko je suditi svojju vlastitu kci, pa makar je i napravila krimnalne radnje.

Evo, pisem prvi puta na nekom forumu jer zapravo ne znam sto cu. Novce cemo dobiti ili ovrhom na placu ili na neki drugi nacin.

Falsifikate ce vjerojatno ocijeniti sud kao djela koja mogu imati i olaksavajuce momente. problem je sto Odvjetnicka komora nista ne radi a biljeznici slabo cuvaju svoje pecate (ili su u dosluhu ).

Najradije bih objavio ime i prezime, ali mislim da takvig advokata i bivsih i sadasnjih ...uvijek ima. Nazalost.

Moja je sestra redovno zaposlena u Savskoj, u nekom Zavodu za zastitu cijena.... a nas nitko ne zasticuje. Mozes nekoga optuziti za prijetnje smrcu, dugove, pokrasti, prodati mu stan....i (za sada) nikom nista.

Ne dao vam Bog imati takvu rodbinu.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 1 mjesec kasnije...

Iluzorno je očekivati da će HOK nešto poduzeti, ne sječam se sa je bilo koji odvjetnik izbačen iz komore (navodno je bilo par slučajeva - ne više od 5.). a i ti su bili ono krajnje zlo jer su bili slučajevi ubojstva i slično. Zbog nečeg manjeg.. eventualno opomena ili rijeđe novčana kazna.

 

Isto je i kao sa doktorima. Da li ste čuli da je udruga liječnika kada osudila protuzakonito postupanje svog kolege ?? (slučaj sa dr. u Rijeci - primanje mita) NISTE.. svi se drže zajedno jer svi rade isto !

 

Tako da jedino kaj vam preostaje da pravno riješite stvar i budete sretni kaj ste dobili nazad svoj stan !!

 

FF

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

dok čitam teško mi je vjerovat. štoviše, priča mi je poput hollywoodskog zapleta sa nekad superpopularnom glumicom na zalazu karijere koja očekuje da će se opet vinut ''u zvijezde''. ali... s druge strane, i sama mogu svjedočit o postupcima nekih kolega i isto takvim odlukama HOK-a.

ne prrostaje vam drugo nego oboružat se živcima, strpljenjem za obitelj i vjerom da je pravda ''pravedna''. sudski postupak zahtijeva poštivanje određenih rokova i procedura koji katkad u očima laika predugo traju. nažalost, njihova opravdanost je upravo u utvrđivanju materijalnih činjenica kojih, kako mi se čini iz vašeg post, ima na tone.

kao što rekoh i od srca vam želim, SRETNO!!!! :xwave: :thumbs:

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Anonimno

 

Re: Anonimusu DOSTA

 

???? Ne shvaćam kako je sve to moguće.

18:08 17/2/2007

Predy

Forumaš

 

Pristupio: 15/7/2006

Broj objava: 32

 

Anonimusu DOSTA

 

Lakse mi je bilo izdrzati pritisak ovoga sto se desava sa nepravnom drzavom i kriminalcima koji su kojiput i advokati... nego slusati glupe komentare ljudi koji nemaju ni mozga a ni srca za tudje probleme. Stvarno, ako nisi u vezi sa RRJ ne shvacam sto te prijeci da ne citas i ne komentiras stvari koje te ne zanimaju.

Bas svasta.

A za "balkana i europa"... boljeg komentara od tvoje blezgarije NEMA.

15:31 7/12/2006

 

Anonimno

 

Re: balkanac

 

UŽAS!!! Mislim da ove stranice služe za međusobnu pomoć ili savjet,

a ne za sprdnju iz tuđe nesreće...

Mislim da bi se drugačije postavili da imate slične probleme. Neke osobe na ovoj stranici očito ubijaju svoju dosadu, replicirajuči svojim cinizmom na tuđe nesreće... FUJ

10:03 7/12/2006

Anonimno

 

Za Predy

 

Svaka cast,tebe kad covjek slusa stvarno posijedi.Da nisi jedan od onih sto zivi u inozemstvu a vraca se kuci podignutog nosa

 

Balkanac postao europljaninom.

 

Ajd ne filozofiraj vise bar ne ovdje.

22:58 6/12/2006

Anonimno

 

+

 

i ja sam neodvjetnik

al to nema veze sa otvarnjem novih, jednoteistih topica na ovom forumu

15:41 6/12/2006

Predy

Forumaš

Pristupio: 15/7/2006

Broj objava: 32

 

 

Re: +

 

Mozda ti zivis u kamenom dobu ako ne razumijes probleme nas (ne)odvjetnika koji trpimo nealjkavost udruzenja odvjetnika i traljavost pravne drzave. Ako te tema ne zanima... bjezi od problema dalje i dalje.

15:33 6/12/2006

Anonimno

 

+

Citat:

 

je napisao:

U MEDJUVREMENU JE NASTALA NOVA SITUACIJA: pravnica je promovirana a HOK nije nista napravila.

 

i to je razlog da ti ponovo opišeš cijelu sagu, od kamenog doba naovamo?

To što je zaposlena u AZTN me ne čudi, al ako će te utješit, plaće im nisu nešto

 

11:08 6/12/2006

Predy

Forumaš

 

Pristupio: 15/7/2006

Broj objava: 32

 

Re: balkanac

No comment.

10:39 6/12/2006

Anonimno

 

balkanac

 

Ajde brate ne davi više. Tema ti dosadna i samo bobmastičan naziv nas navlaći da ju čitamo. To si isto naučito u tom velikom svijetu?

Dali su ti ljudi već odgovor prije ali se tebi odgovor ne sviđa i nije po tvom, pa nas piliš i dosđuješ novom starom temom.

Ništa ti nisi bolji od sviih drugih balkanaca, dapače, gori si jer si umislio da si sad bolji od nas.

10:37 6/12/2006

Anonimno

 

Re: pamcenje me sluzi..

Ocito je da tesko mozemo prakticirati pravila na koje sam navikao zivjeci u jednoj europskoj zemlji u kojoj Pravo i pravnici ne govore i misle na samo fisskalski nacin.

Istina da sam temu zapoceo ali se u medjuvremenu svasta dogodilo i upravo je netko od vas urednika jednostavno prebacio na drugi forum razgovor u kojem je nemoguce dati komentar ako nisi registrirani korisnik. Iako je broj posjeta premasio brojku 550 odavno, komentari su ostali na broju 9 (devet). Zar se netko boji komentara o ulozi Odvjetnicke komore i ocitoj nemoralnosti nekih odvjetnika koji idalje imaju svoje polozaje, mogu raditi neregistrirani i na lopovski nacin nama klijentima oduzimaju novac. Jasno ? Bas u cilju zastite postenih radnika-odvjetnika treba javno iznostiti i probleme i slucajeve i dati mogucnost i svakom anonimosu da se izjasni o temi.

10:11 6/12/2006

Xsara

Urednica

 

Pristupio: 11/3/2004

Broj objava: 1843

 

pamcenje me sluzi..

a cujem jednako dobro, pa ne morate galamiti..

 

a hrvatsku javnost ste mogli pitati isto - ali na staroj temi.. koja bi se podigla iz prasine u koju je pala..

 

razumijemo li se mi uopce?

 

18:29 1/12/2006

Anonimno

 

Re: ponavljanje..

 

U MEDJUVREMENU JE NASTALA NOVA SITUACIJA: pravnica je promovirana a HOK nije nista napravila.

Zar mislite da to nije razlog za PONOVO pitanje hrvatskoj javnosti o moralnim i profesionalnim odnosima u nasem drustvu.

17:17 1/12/2006

Xsara

Urednica

 

Pristupio: 11/3/2004

Broj objava: 1843

Online!

ponavljanje..

 

ako se dobro sjećam, a mislim da da.. ovu temu ste već pokrenuli na forumu..

mogli ste "podići" stari, a ne otvarati novi post..

 

molimo pročitajte pravila foruma!!

 

 

_________________

 

16:58 1/12/2006

Anonimno

 

Pogreska...

 

... moja sestra ne radi vise u HGK vec u Zavodu za zastitu trzisnog natjecanja u Savskoj. Kazneno je gonjena ali ce, pretpostavljam, imati olakotne okolnosti.... kao majka jednog djeteta... iako vec zivi sa cetvrtim i vec godinama je rastavljena.

Ima dva prezimena koje upotrebljava kak stigne i zivi u Velikoj gorici iako je prijavljena na Salati (tako da joj Sud ne moze dostavit postu).

16:25 1/12/2006

alfaro

Prekaljen

Pristupio: 20/11/2006

Broj objava: 77

 

Re: Ljudi, zar je to moguce?

je napisao:

O bože svašta. Za početak ne može netko raditi kao odvjetnik a da nije član komore. To je kazneno djelo nadripisarstva i za to podnesite kaznenu prijavu kao i za sve ovo drugo navedeno

 

 

Jeste li sigurni da ne moze netko raditi ako nije clan komore? Pa vi ste smjesni, zar niste procitali da je sad vec "ex odvjetnica" zaposlena uredno u HGK - hrvatska gospodarska komora, bez provjere onda radnog staza i po kojim kriterijima i kao savjetnica?

A ovako mogu "Boze svasta....."savjetovati samo mlade i nadobudne osobe. Pa vidite da je covjek ostao bez stana s troskovima boli glava, pa sad i ovrha nad vikendicom...nesto zaista grozomorno, pa tko ce to sve poplacati advokate i sl, a njegova

sestra koja je svom bratu izgleda napravila svu stetu uredno je zaposlena u HGK- kao ugledna referentica, kaj got?, a vi ovom bratu savjetujete da kazneno goni sestru zbog nadripisarstva? a

tko ce mu sve te troskove poplacati, kad i ovako bez te kako kazete: kaznene prijave za pocetak, hvata ga jeza za vratiti sve u prvobitno stanje prije neg je covjek otisal u inozemstvo, ne?

Po logici najprije bi trebal sebe i svoju imovinu srediti i sanirati stetu koja je bratu nastala, a onda ak ne izgubi glavu u tom parnicarenju, nek se izbori i za nadripisarstvo sestre a koje bi ustvari drzavno odvjetnistvo trebalo po sluzbenoj duznosti, zar ne?

Kaj bu se sad brat "ganjal" sa sestrom da li je ona smjela biti odvjetnica ili ne i dali je bila clan komore?

kad brat ima sad itekako vecih i prioritetnijih stvari imovine za rjesiti sa sestrom na Sudu.

Ali i ovo prvo bude vise nego dovoljno zamorno dugo i skupo i kak bu nek bude....po Sudu.

 

15:52 1/12/2006

Anonimno

 

Re: Ljudi, zar je to moguce ?!

O bože svašta. Za početak ne može netko raditi kao odvjetnik a da nije član komore. To je kazneno djelo nadripisarstva i za to podnesite kaznenu prijavu kao i za sve ovo drugo navedeno

15:12 1/12/2006

Anonimno

 

Ljudi, zar je to moguce ?!

 

Mojoj "dragoj" sestri sam dao na koristenje stan u Zagrebu s dogovorom da samo placa rezije, 318 kuna otplate stana.

Nakon 4 godine koristenja otkrio sam da nije platila ni kune: oko 54.000 kune rezija. Uvela je plin na moje ime (uz krivotvorenu punomoc) i na kraju.... nije me pustila u stan pozvavsi u pomoc policiju "radi pokusaja provale".

Policija me nasla sa suprugom i koferima ispred ulaza i nije intervenirala jer je navodno u pitanju imovinsko pravni odnos.

Tada sam, nakon istrage, saznao da u u postupku neki izmisljeni dug za koji nisam nikada ni primio tuzbu. Uspio sam preko suda dokazati da je navod o dugu nepostaojeci i sestra je izgubila spor.

U medjuvremenu uspjevam uci u stan uz pomoc bravara, biljeznika i dva svjedoka. Nakon intervencije advokata i opet policije, opet jedne izmisljene prijave o prijetnji, uspjevamo se dogovoriti da sestra napusti stan. Nakon 10 dana nalazimo, nakon poziva susjeda, stan otvoren i potpuno prazan. Bez nasih stvari, fotografija , djecjih uspomena. Strasno. Ali svi nas tjese da je dobro proslo: imamo nasa 4 zida.

Nakon nekoliko mjeseci saznajemo da je stan koristen par godina kao advokatska kancelarija. Zaboravih reci da je moja sestra ODVJETNIK Ured je dvije godine radio a da ona nije bila clan odvjetnicke komora. Saznajemo i jos nesto: da je stan prodan !

U medjuvremenu roditelji mi se povjeravaju da netko sestri prijeti te da su "morali" dati vikendicu kao garanciju za otplatu duga.

Stan je prodan na osnovu lako dokazane falsificirane biljeznicke punomoci. Ali sada je i u pitanju i ovrha nad vikendicom. I taj je dokument pod upitom jer su vidljivo zamjenjene neke stranice Ugovora. Pecati ne odgovaraju.

 

Godinama smo na sudu.Placamo advokate i uspjevamo dobiti da nam se vrate 54000 kuna neplacenih rezija. Procesi kostaju a sestra prelazi iz HGK u jos bolju firmu te joj ne uspjeva nitko sjesti na placu. Tragedija.

Da li se sto moze napraviti i da li ce sestra biti krivicno kaznjena zbog falsifikata prodaje, prevare roditelja, falsifikata Ugovora o otplati duga, dvogodisnjeg ilegalnog rada kao odvjetnica. Ima li pravde u HR? Trenutno, jer zivim u inozemstvu, smo pozvani kao svjedoci na saslusanje o krivotvorenim dokumentima, uspjeli smo odgoditi izvrsenje ovrhe nad vikendicom. Koji nas jos troskovi cekaju ne znamo. Samo znamo da je pravda spora te da nas samo kosta.... Sto mislite o svemu tome.

Trenutacno, moja je sestra presla raditi kao samostalni savjetnik u HGK i presla u neki Zavod za zastitu trzisnog natjecanja.... svaka cast Drzavi koja ima takve "referente" !

14:45 1/12/2006

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 5 mjeseci kasnije...

Ne daj se Predy!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Samo ne plaćaj odvjetnicima dok ne završi parnica. Oni bi se sami trebali pobrinuti da si naplate što misle da zaslužuju. Još jednom razmisli i provjeri da li si angažirao dovoljno poštenog odvjetnika. Raspitaj se kod klijenata koji su odvjetnici pouzdani, na koje možeš bezuvjetno računati kao na pouzdane. Ima svakakvog smeća (pišem na osnovi svog iskustva, ako te zanima pogledaj moj post u kaznenom ...). Preporučio bih Ti svakako objavu priče u medijima, neka Ti se bivša sestra u.... (čitaj:ukaka) od srama, a kako sama objava u medijima nije dovoljna, ponovi to u nekoliko dnevnih listova, te u barem jednom tjedniku i mjesečniku, navedi puna imena i prezimena, ne osvrći se na bojazan roditelja, jer ipak, i na njima leži jedan dio odgovornosti u odgoju njihove kćeri, stisni zube i zareži oštricom riječi u javnosti. Samo dobro razmisli kad s njima dogovaraš objave, neka ti uvijek pošalju gotov tekst iz pripreme, traži da ga verificiraš prije objave, radi sprječavanja mogućih zlouporaba jer, na kraju krajeva, oni su gladni ovakvih priča, a ti ćeš pomoći mnogima koji bi ubuduće nasjeli na obećanja takvih odvjetnika kakva je bila kćer tvojih roditelja! Puno je nepravde učinjeno TEBI , a samim time i tvojoj djeci, unucima i cijelom poštenom dijelu obitelji, a ta osoba koja ti je bila sestra, ne vrijedi nositi tvoje i roditeljsko prezime, ako ga još uvijek nosi. Imaš potpuno pravo odreći je se javno!!!!!

Samo stisni zube i bori se, pravda je na tvojoj strani. A mnogi su rekli kako ima i boga, no što god to bilo, i to će jednom sustići NJU. Žalosno je ono u toj osobi, što god ju je ponukalo, da tebi ide raditi takva s..... jer ti je rod, no, što je-tu je, iz svoje kože ne može nitko, ali uvijek treba postojati Nada, ili bilo koja druga, samo hrabri uspijevaju. Često se i hrabri useru, i to je za ljude, obrišu dupe i krenu dalje. To je sastavni dio života, jer da nije tako, bilo bi vama, većem dijelu populacije jako dosadno!!!!!!!!! A i bilo bi jako puno usranih, na žalost, i sve bi neugodno mirisalo. A trebalo bi biti obrnuto, trebali bi smrdjeti oni koji su radili gluposti, pa da ih se prepozna na kilometre (metre, bilo bi preciznije odrediti lokaciju!).

Drži se, i ne odustaj!!!!!!!!!!!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija