Jump to content

Potvrda o nekažnjavanju za ishođenje vize


tkošto

Preporučene objave

U tijeku su mi dva postupka pri Visokom prekršajnom sudu. Bila sam okrivljena i kažnjena novčanom kaznom, ali sam uložila žalbe.

 

Jasno mi je da se za potrebe ishođenja vize podižu podaci iz kaznene evidencije, ali moram biti potpuno sigurna da se ti moji prekršajni postupci neće vidjeti pri podizanju kaznene evidencije za ishođenje vize. Molim da mi odgovorite, da li je tome tako, nesigurna sam malo.

 

Hvala

 

 

PS Ovo je trebalo u kazneno pravo ili?

uređeno: od tkošto
Krivi podforum
Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

PS Ovo je trebalo u kazneno pravo ili?

 

U dobrom ste podforumu, bez brige.

 

Glede pitanja - postoji prekršajna evidencija (PE) i kaznena evidencija (KE). Obje se vode u Ministarstvu pravosuđa, i obje su jasno odvojene jedna od druge.

 

Ukoliko u postupku ishođenja vize traže samo izvadak iz KE, dakle ne i izvadak iz PE - problema neće biti. Problem bi mogao postojati samo ukoliko bi se tražio izvadak iz PE i pod uvjetom da ste već dosada prekršajno bili kažnjavani. Jer u evidenciji se vode samo pravomoćno završeni postupci - prema vašem postu ispada kako kod vas to (još) nije slučaj, budući se predmeti po žalbi nalaze kod VPS-a, a tako dugo dok su tamo, ne mogu biti u PE.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija