Jump to content

Dostava obavijesti o zaštitnoj mjeri


markasic

Preporučene objave

Pozdrav,

Zanimalo bi me kakva je sudska praksa po pitanju prekršaja vožnje pod zabranom upravljanja.

Ono što je bitno jest da ja takvu obavijest nikada nisam zaprimio već ju je primio član mog domaćinstva.

Što sud poduzima kada utvrdi da potpis na dostavnici i moj potpis niti ne sliče? Da li odbija optužbu ili izvodi neke druge dokaze? Tko dokazuje da li je netko član nečijeg domaćinstva i kojim dokazima? Kako se uopće može doći do podatka tko bi bio nečiji član domaćinstva?

 

Što je s odredbom o dostavi kojom je propisano da se mora ostaviti obavijest kada da osoba kojoj se dostavlja bude u stanu, ako se ne ostavi takva obavijest smatra li se dostava neurednom?

 

Poznato mi je da su kazneni sudovi zbog ovakve dostave odbijali optužbe za kazneno djelo istog sadržaja kao i ovaj prekršaj.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Precizirajte u čemu je problem. Iz vašeg posta ispada kako su vas ulovili u vožnji tijekom trajanja zaštitne mjere.

 

Način dostave je propisan u čl. 145-148. Prekršajnog zakona. Ako je poštivana procedura, nemate se na što "izvlačiti". Doduše, malo mi je zapelo ovo kako kažete - "potpis na dostavnici i moj potpis niti ne sliče", iz čega izvodim zaključak da je član domaćinstva potpisao dostavnicu kao vi? Dokazivanje istog bilo bi na vašim leđima.

 

Za kaznene sudove bilo je ishoda kakve vi navodite, ali opet treba vidjeti jesu li poštivana pravila dostave, o čemu nemamo pojma.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Da uhvaćen sam za vrijeme vožnje pod zabranom.

 

Problem je u dostavi, meni nije dostavljena obavijest već članu domaćinstva.

Dakle, da li je valjana dostava ako je obavijest uručena članu domaćinstva? Član domaćinstva se potpisao svojim uobičajenim potpisom.

 

Niste mi odgovorili na nijedno pitanje, što sud poduzima kada vidi da potpis na dostavnici nije moj?

Tko se smatra članom domaćinstva? Kako će sud utvrditi tko bi bio član mog domaćinstva?

Hoće li odbiti optužbu ili izvoditi druge dokaze?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Ako su poštivane citirane odredbe koje reguliraju dostavu (a ne znam jesu li ili ne, to bi vi trebali znati), dostava je uredna.

 

Vi možete u prigovoru ili na raspravi prigovoriti tome, pa će se to morati razjasniti kroz postupak.

 

Ovo što ste citirali iz prakse kaznenih sudova odnosilo se na situaciju kada je član domaćinstva primio obavijest, a tada su optuženici našli "caku" na koju su se pozivali - da im taj član domaćinstva nije predao tu obavijest, stoga se i primijenilo načelo in dubio pro reo, i donijela oslobađajuća presuda.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Nije poštivana odredba o ostavljanju obavijesti kada da osoba kojoj se dostavlja dopis bude u stanu.

Član domaćinstva takvu obavijest meni nikada nije uručio.

Kako će sud uopće znati čiji je potpis na dostavnici? Kako će se utvrditi bili ta osoba bila član moga domaćinstva? Kako će sud uopće doći do podatka s kim ja živim u domaćinstvu?

 

Dakle nisu poštivane odredbe o dostavi po mom mišljenju, imam li šanse biti oslobođen?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija