Jump to content

Da li se zastara računa za režije računa od datuma izdavanja ili dospijeća računa?


martain

Preporučene objave

Ovako, Vodoopskrba i odvodnja poslali su mi prijedlog za ovrhu koji sam primio 31.1.2014. za račun izdan 1.1.2013. (prijedlog za ovrhu izdan je 8.1.2014.), odmah sam 'skužio' da je prošlo više od godine dana od izdavanja tog računa, međutim, tada sam vidio da taj račun iako izdan prije više od godinu dana, ima datum dospijeća 22.2.2013. Ukoliko bi se u 'rok od godine dana' računao datum dospijeća, a ne izdavanja računa, račun ne bi bio u zastari.

 

Ono što me zanima je da li se zastara računa za režije računa od datuma izdavanja računa ili dospijeća računa?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za pomoć...dobila sam Prijedlog za ovrhu 8.2.2014. za neplačene račune za vodu iz 2012. godine......čitam o zastarama i neznam što mi je sada činiti. Imam li pravo pozvati se na zastaru, kako sročiti dopis...trebam li navesti Zakon i član na koji se pozivam na zastaru? Trebam li sve to učiniti u roku 8 dana koliko mi je dan rok za prigovor? Hvala unaprijed!

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za pomoć...dobila sam Prijedlog za ovrhu 8.2.2014. za neplačene račune za vodu iz 2012. godine......čitam o zastarama i neznam što mi je sada činiti. Imam li pravo pozvati se na zastaru, kako sročiti dopis...trebam li navesti Zakon i član na koji se pozivam na zastaru? Trebam li sve to učiniti u roku 8 dana koliko mi je dan rok za prigovor? Hvala unaprijed!

 

 

 

Pri vrhu stranice legalis kliknite na PREDLOŠCI ... zatim na.. Parnični i izvanparnični postupci .. i na kraju,pri dnu stranice, Žalba protiv ovrhe.

Za "skidanje" primjerka pisanja žalbe na ovrhu sa legalisa, morate instalirati File viewer jer je doc datoteka.

http://www.potrosac.hr/images/pdf/broura-ovrno%20gotovo-1.pdf#page=1&zoom=auto,0,849

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Molim za pomoć...dobila sam Prijedlog za ovrhu 8.2.2014. za neplačene račune za vodu iz 2012. godine......čitam o zastarama i neznam što mi je sada činiti. Imam li pravo pozvati se na zastaru, kako sročiti dopis...trebam li navesti Zakon i član na koji se pozivam na zastaru? Trebam li sve to učiniti u roku 8 dana koliko mi je dan rok za prigovor? Hvala unaprijed!

 

Ako je riječ o komunalnoj/slivnoj naknadi - zastarni rok je tri godine. Ako je riječ o računu za isporučenu vodu - tada je zastarni rok jedna godina.

 

Isto tako treba provjeriti je li od datuma dospijeća računa pa do poduzimanja neke radnje usmjerene na naplatu potraživanja (opomena se ne računa) protekao prethodno navedeni rok, da bi zastara nastupila.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

  • 2 tjedna kasnije...
  • 4 tjedna kasnije...

Molim za pomoć.. U prvom mjesecu ove godine Vodoopskrba nam je onemogućila dovod vode. Naime, radi se o obiteljskoj kući u kojoj živi samo otac. Saznali smo da nije plaćao vodu od 2007.godine. Prema ispisu koji su nam dali, vidljivo je da su slali ovrhu svakih 6mjeseci.Kako otac nije preuzeo ni jednu, a nema ni otvoren račun u banci nisu se mogli naplatiti. Zanima me da li je tome nastupila zastara?

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.

  • Temu je nedavno pogledalo   0 korisnika

    • No registered users viewing this page.
  • Korisnici koji su trenuto na stranici



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija