Jump to content

nepuna satnica i tehnološki višak u osnovnoj školi


wannabe

Preporučene objave

Poštovanje,

 

po struci sam prof. engleskog i hrvatskog jezika, zaposlena sam na neodređeno na nepunu satnicu kao učiteljica engleskog jezika u osnovnoj školi. u međuvremenu sam odradila porodiljni i vratila se na posao sljedeće godine. broj sati mi je ostao isti ali je ravnateljica najavila smanjenje već sljedeće školske godine. čula sam da sljedeće školske godine jedna kolegica koja predaje hrvatski odlazi u penziju. e sad, zanima me, mogu li ja očekivati da mi dodijele njezino radno mjesto nakon što ona ode u penziju iako još nisam predavala hrvatski jezik? što će se dogoditi ako ja u međuvremenu ponovno zatrudnim i odem na čuvanje trudnoće ili porodiljni? mogu li oni mene proglasiti tehnološkim viškom i imam li pravo zahtjevati da me stave na upražnjeno radno mjesto dok sam na porodiljnom ili čuvanju trudnoće?

 

znam da je pitanje opširno i unaprijed zahvaljujem na odgovoru :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Poštovana, Vaše je pitanje u sferi uvjeta o kojima samo možemo nagađati jer ne znamo što će to poslodavac ponuditi ili to neće učiniti tako da što će se dogoditi i što možete očekivati? Treba pričekati razvoj događaja i s time u vezi vaše radno pravne situacije pa potom i poduzimati ranje koje vam stoje na raspolaganju.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

znači ne postoje već postojeća pravna odredba po kojoj mogu biti sigurna da me oni kao majku malog djeteta ili trudnicu ne mogu proglasiti tehnološkim viškom? isto tako, nisu li obavezni prvo zbrinuti već postojećeg radnika s nepunom satnicom ako se otvori radno mjesto? znam da se razvoj situacije još ne zna, ali me baš i zanima je li sve to ostavljeno na volju ravnatelju ili se imam na što pozvati ukoliko se on napravi blesav i računa s tim da ja ne znam svoja prava.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Postoji zabrana otkazivanja ugovora o radu za vrijeme trudnoće...korištenja rodiljnog...roditeljskog dopusta . Poslodavac Vam ne može otkazati ugovor o radu ako su na dan otkazivanja ugovora o radu bile poznate te okolnosti ili ga u roku od 15 dana od dana dostave otkaza ugovora o radu obavijestite o istima uz predočenje potvrde liječnika, jer bi takva odluka o otkazu ugovora o radu bila ništetna (i to bez obzira na to o kakvoj se vrsti otkaza radi jer se radi o apsolutnoj zaknoskoj zabrani otkazivanja ugovora o radu). To je sigurno.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Imate prednost zapošljavanja na to radno mjesto ali ne možete tražiti da vam ga se čuva dok ste na porodljnom.Razgovarajte sa ravnateljom da ste zainteresirani jer imate i pravne osnove da vam se popuni satnica ukoliko postoji mogućnost.U tom slučaju škola nije ni dužna raspisivati natječaj ako vi udovoljavate uvjetima.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dopuna odgovoru Charisma:

 

dapače, ravnatelj je obvezan slobodno radno mjesto najprije ponuditi postojećim zaposlenicima koji imaju rad na neodređeno vrijeme i nepunu satnicu - ali to je odredba iz granskog KU koji je u otkazu (vrijedi do 1.4. , mislim).

 

Kako će to biti ispregovarano u sljedećem KU ostaje nam da vidimo.

 

Svakako, dobra volja ravnatelja ne može Vam štetiti.

 

Pozzz

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dopuna odgovoru Charisma:

 

dapače, ravnatelj je obvezan slobodno radno mjesto najprije ponuditi postojećim zaposlenicima koji imaju rad na neodređeno vrijeme i nepunu satnicu - ali to je odredba iz granskog KU koji je u otkazu (vrijedi do 1.4. , mislim).

 

Kako će to biti ispregovarano u sljedećem KU ostaje nam da vidimo.

 

Svakako, dobra volja ravnatelja ne može Vam štetiti.

 

Pozzz

 

ako se to ne promijeni, znači li to da mi mjesto mora ponuditi i na bolovanju ili me može zaobići? pitam zato što dotična kolegica odlazi u mirovinu na kraju ove ili sljedeće godine, a ja planiram zatrudnjeti u međuvremenu i nisam sigurna u kojem dijelu bolovanja će me to zateći, tj. hoću li ga moći prekinuti.

 

zahvaljujem svima na odgovorima :)

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija