Jump to content

prepustanje skrbnistva nakon razvoda...daljni koraci


gold

Preporučene objave

Poštvovani.

Prošlo je godinu dana nakon razvoda braka,skrbnistvo je dobila moja supruga...sada se supruga odrice prva na skrb i prepusta ga meni...bili smo u CZSS oboje gdje je isto to izjavila...sada mene zanima sto dalje u centru su mi rekli da moram predati prijedlog za promjenu skrbnistva...zanima me dali je netko bio u istoj situaciji i sto tocno ja moram napisati ...ako mi netko moze dati primjer kakav! Nazalost zvao sam centar da mi pomogne oko toga ili mi da neki primjer ali oni nemaju vremena za to...ako itko moze pomoci najljepše mu zahvaljujem...

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Dakle, ne mijenja se ništa u skrbništvu jer ga nitko nije ni dobio ni izgubio (niti će). I do sada ste vi imali pravo roditeljske skrbi, majka također. Prije razvoda, nakon razvoda, a tako će biti i nadalje.

 

Izjava kojom bi se toga odricala ne znači ama baš ništa.

 

Vi trebate zatražiti da sud donese novu odluku o povjeravanju djeteta na zajednički život, sada vama, a radi promjenjenih bitnih okolnosti. Ta bitna okolnost bi svakako bila činjenica da majka ne želi da dijete nadalje bude povjereno njoj, a vi želite pa i predlažete da bude povjereno vama... U paketu s ovim bi trebalo i odlučiti kako i koliko će se dijete susretati i družiti s majkom, koliko i kako će sudjelovati u njegovom životu nadalje. Uzdržavanje također...

Nakon pravomoćnosti takve odluke, svejedno ćete pravo roditeljske skrbi imati i dalje oboje.

Link to comment
Dijeli na drugim stranicama

Uključi se u diskusiju

Možete objaviti sada i registrirati se kasnije. Ako imaš korisnički račun, prijavi se ovdje kako bi objavljivao s tim računom.

Posjetitelj
Odgovori na ovu temu...

×   Zalijepili ste sadržaj sa formatiranjem..   Ukloni formatiranje

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Vaš je prethodni sadržaj vraćen..   Očisti

×   Ne možete direktno lijepiti slike. Prenesite ili unesite slike iz URL.



×
×
  • Napravi novi...

Važna informacija